اشرف غنی: خواف- هرات پروژه تاریخی و حیاتی است

به گزارش تاورنا، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس جمهوری افغانستان در مراسم افتتاحیه راستا ریلی خواف-هرات، این پروژه را برای دو کشور تاریخی و حیاتی دانست.

اشرف غنی: خواف- هرات پروژه تاریخی و حیاتی است

به گزارش خبرنگاران،محمداشرف غنی در سخنان مراسم افتتاحیه این خط آهن که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: خوشحالم که امروز شاهد بهره برداری پروژه تاریخی و حیاتی راه آهن هرات خواف هستیم.

وی افزود: افتتاح این جهت مهم نتیجه تلاش های خستگی ناپذیر هر دو کشور در بخش اتصال منطقه ای و رسیدن به رفاه اقتصادی آینده است.

اشرف غنی در ادامه از کمک های جمهوری اسلامی ایران برای مشاخصه با موج اول کرونا به مردم و دولت افغانستان قدردانی کرد و همچنین از رئیس جمهوری ایران برای مداوای مهاجرین مبتلا به بیماری کرونا در ایران سپاسگزاری نمود.

رییس جمهوری افغانستان گفت که تکمیل پروژه هرات- خواف با وجود محدویت های کرونایی نشانه شاخص اراده ملی هر دو کشور و محصول زحمات مسئولان دو کشور بود.

وی اضافه کرد که افتتاح این پروژه تاریخی در راستای احیا توسعه و جهش اقتصادی در هر دو کشور است و آن را به فال نیک گرفته و از آن استقبال می کنیم.

براساس اظهارات مقامات دو کشور، این جهت سالانه توان جابجایی 6 میلیون تن بار و یک میلیون مسافر را دارد که در چهار قطعه و در 225 کیلومتر ساخته شده که دو قطعه آن در خاک جمهوری اسلامی ایران و دو قطعه در خاک افغانستان واقع شده است و اکنون سه قطعه آن تکمیل و قطعه چهارم که ایستگاه روزنک هرات تا شهر هرات ادامه می یابد، امروز نیز کار آن با هزینه 58 میلیون دلار آغاز می شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1398

به "اشرف غنی: خواف- هرات پروژه تاریخی و حیاتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: خواف- هرات پروژه تاریخی و حیاتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید