افزایش شمار جانباختگان کرونایی در ساوه و زرندیه، در خانه ماندن دستوری گردد

به گزارش تاورنا، خبرنگاران/مرکزی رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: شمار جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان های ساوه و زرندیه افزایش یافت.

افزایش شمار جانباختگان کرونایی در ساوه و زرندیه، در خانه ماندن دستوری گردد

جهت دریافت خدمات طراحی فضای سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

عباس نیک روش عصر امروز پنجشنبه 15 اسفندماه در نشست مشترک پدافند زیستی استان مرکزی و شهرستان ساوه به ریاست استاندار مرکزی که در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار گردید، اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری در ساوه و زرندیه متاسفانه چهار نفر جان خود را از دست داده بودند که با دریافت نتایج جدید آزمایشگاهی این آمار امروز به 6 نفر افزایش یافت.

وی در ادامه تعداد موارد پذیرش شده از ابتدای شیوع بیماری را که عمدتا در شهرستان ساوه بوده است، 216 مورد گفت و اضافه کرد: هم اکنون آمار بستری شدگان 105 نفر، تعداد ترخیصی 100 مورد، موارد مثبت 52 مورد در ساوه و یک مورد در زرندیه، تعداد فوتی مثبت 6 مورد و آمار فوتی منفی سه مورد بوده و اعلام نظر در خصوص دو فوتی هم در دست آنالیز است.

رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه ارتقای بهداشت محیط در واحدهای تولیدی و صنعتی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: موضوع عدم خروج از منزل باید از حالت توصیه ای خارج شده و جنبه امری و دستوری به خود بگیرد و به معنای واقعی عملیاتی گردد تا مانع از شیوع بیشتر این بیماری شویم.

وی خواهان اعمال محدودیت هرگونه تردد از ساوه به قم و بالعکس شد و اضافه کرد: محدودیت ورود مایحتاج مردم از قم و رعایت موازین بهداشتی با ضدعفونی کردن موادغذایی، تعطیلی بازار و مجتمع های تجاری، قطع ارتباط مردم با یکدیگر در سطح جامعه بویژه در مراکز درمانی، خلوت کردن بیمارستان ها با راهنمایی بیماران رو به بهبود در فضاهای نقاهتگاهی در سطح شهرستان با فراهم کردن زیرساخت ها، دعوت مردم به حضور در منزل و رصد رفتار مردم از جمله راهکارهای پیشگیری از شیوع این بیماری است.

نیک روش با اشاره به ظرفیت محدود درمانی در حوزه سلامت ساوه گفت: خستگی پرسنل و کادر درمانی ناشی از میزان بالای مراجعه نمایندگان مسئله ای است که باید برای برون رفت از آن چاره اندیشی گردد.

در ادامه، رئیس بیمارستان شهید چمران ساوه نیز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در ساوه از مجموع 57 مراجعه نماینده 19 فرد مبتلا به کرونا شامل 10 مرد و 9 زن تحت مراقبت و ایزوله در بخش ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

سیدفرهاد سبط طباطبایی، سن مبتلایان به کرونا که در بیمارستان چمران تحت مراقبت قرار دارند را بین 33 و 88 سال بیان نمود و اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا در ساوه تا به امروز 2 فرد مبتلا در بیمارستان شهید چمران جان خود را از دست داده اند و دو مورد از افرادی که ابتلای آنها به کرونا مثبت اعلام شد، از پزشکان این بیمارستان بودند که از چرخه خدمات درمانی در این بیمارستان خارج شدند.

وی بیان نمود: در حال حاضر میزان مراجعین در این بیمارستان دارای شیب کند اما فزاینده است و از ابتدای اسفند تا امروز روزانه به طور متوسط سه مراجعه نماینده مشکوک به بیمارستان شهید چمران مراجعه کردند که 1.5 مورد از آنها دارای علائم مثبت بوده اند.

وی بیان نمود: در تهیه ماسک N95 برای کادر پزشکی و درمانی بیمارستان شهید چمران مشکلاتی داریم و از مسئولان انتظار می رود که فکری برای تامین این احتیاج بیمارستانی نمایند.

دکتر طباطبایی اضافه کرد: هم اکنون بر اوضاع فعلی مسلط هستیم ولی همچنان شیب فزآینده آمار مبتلایان بیشتر می گردد و برای آینده درمان مبتلایان باید چاره اندیشی گردد.

وی گفت: هم اکنون بازار وسایل حفاظت فردی و شخصی نامطمئن شده است و وظیفه ما تضمین حفاظت فردی و سلامت کادر درمانی است و باید این مسئله متولی تعیین داشته باشد و بتوان این اقلام را از یک مرجع مطمئن تامین کرد.

به گزارش تاورنا، اختصاص بیمارستان شهید چمران برای بیماران کرونایی در نشست امروز نشست مشترک پدافند زیستی استان مرکزی مورد اعتراض دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه واقع شد و داود میرزایی از استاندار مرکزی خواست تا این بیمارستان که کار درمان جامعه کارگری را با جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر انجام می دهد از چرخه درمان بیماران کرونایی خارج گردد.

وی ادامه داد: بیمارستان شهید چمران در اصل متعلق به جمعیت کارگری و تامین اجتماعی ساوه است اما با بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی، کارگران تمایلی به مراجعه به این مرکز ندارند.

میرزایی بیان نمود: عدم مراجعه کارگران به بیمارستان شهید چمران به دلیل ترس از ابتلا به کرونا موجب شده است تا در مراجعه به سایر مراکز درمانی و حتی بخش خصوصی متحمل هزینه های هنگفتی شوند که از عهده این قشر کم درآمد بر نمی آید.

وی خواهان بازنگری در این تصمیم شد و اضافه کرد: در صورتی که امکان خروج بیمارستان شهید چمران از چرخه درمان بیماران کرونایی وجود نداشته باشد پیشنهاد می گردد در صورتی که کارگران به سایر مراکز درمانی مراجعه کردند، ساز و کاری اتخاذ گردد که آنها با دفترچه های تامین اجتماعی و با همان تعرفه های مقرر ویزیت و درمان شوند.

استاندار مرکزی در پاسخ به این مطالبه دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه گفت: به گونه ای عمل گردد که فقط بیمارستان شهید مدرس درگیر بیماران کرونایی گردد تا جامعه کارگری همچنان از خدمات بیمارستان شهید چمران بهره مند باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 771

به "افزایش شمار جانباختگان کرونایی در ساوه و زرندیه، در خانه ماندن دستوری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار جانباختگان کرونایی در ساوه و زرندیه، در خانه ماندن دستوری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید