بین متون درسی و دنیای اشتغال فاصله زیادی وجود دارد

به گزارش تاورنا، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: فاصله زیادی میان متون درسی و دنیای اشتغال، کاهش بیکاری، نشاط و شادابی جامعه و ... وجود دارد و این نشان می دهد که کارکردهای اجتماعی در متون درسی خالی به نظر می رسد و ما باید با کوشش و تحقیق بیشتر این خلاء ها را پر کنیم.

بین متون درسی و دنیای اشتغال فاصله زیادی وجود دارد

به گزارش تاورنا، حسینعلی قبادی در یکصد و نود و هشتمین جلسه شورای آنالیز متون و کتب علوم انسانی که با حضور اعضای این شورا و مدیران طرح جامع اعتلای علوم انسانی معطوف به پیشرفت برگزار گردید، اظهار کرد: نکته مهمی که باید بدان توجه کنیم این است که سال جاری طبق مصوبه هیئت امنای پژوهشگاه، سال سرانجام برنامه اول توسعه است. یعنی شورای آنالیز متون در آستانه دور دوم برنامه توسعه خودش قرار گرفته است و ما فقط چند ماه فرصت داریم در خصوص برنامه دوم پنج سال آینده فکر و برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: نزدیک به 25 سال از عمر شورای آنالیز متون و کتب علوم انسانی می گذرد که حالا باید سعی کنیم به دغدغه ها و مسائل اجتماعی توجه کنیم و از خودمان بپرسیم آیا کتابَ های درسی و نظام دانشگاهی و کارکرد ما در این شورا باید مثل 25 سال گذشته باشد؟ توجه داشته باشیم شورای آنالیز متون یک مرجع است نه یک جریان حاشیه ای. بنابراین ما باید بزرگترین چالش ها و مسائل اجتماعی که می تواند موضوع منابع درسی باشد را مورد توجه قرار دهیم. به نظر من فاصله زیادی میان متون درسی و دنیای اشتغال، کاهش بیکاری، نشاط و شادابی جامعه و ... وجود دارد که کارکردهای اجتماعی در متون درسی خالی به نظر می رسد و ما باید با کوشش و تحقیق بیشتر این خلاء ها را پر کنیم.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، قبادی در سرانجام اظهار کرد: ما باید بدانیم در حوزه کارآموزی اجتماعی، متون درسی علوم انسانی چه ارتباطی با ضوابط و شاکله حوزه کارآمدی اجتماعی دارد؟ فارغ التحصیلان ما چه مهارتی دارند و چکار می نمایند و ان شاءالله با تمرکز بیشتر روی این محورها، زنده تر و بالنده تر از قبل مسائل روز اجتماعی را تحلیل کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 40

به "بین متون درسی و دنیای اشتغال فاصله زیادی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بین متون درسی و دنیای اشتغال فاصله زیادی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید