خبرنگاران واحد الفین پتروشیمی جم به مدار فراوری بازگشت

به گزارش تاورنا، بوشهر-خبرنگاران- معاون مجتمع پتروشیمی جم گفت: واحد الفین این پتروشیمی پس از 10 روز تعمیرات به مدار فراوری بازگشت.

خبرنگاران واحد الفین پتروشیمی جم به مدار فراوری بازگشت

حسن معینی روز آدینه به رسانه ها اظهار داشت: شرکت مجتمع پتروشیمی جم با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده برای افزایش ظرفیت در سال جدید و به منظور برطرف موانع این برنامه، الفین خود را به تعمیرات 11 روزه برد اما با یک روز صرفه جویی در زمان، پس از طی 10 روز به تعمیرات خود انتها داد.

وی با اشاره به بروز مشکل عملیاتی در خشک کن های واحد الفین به عنوان اصلی ترین دلیل برنامه ریزی برای تعمیرات اضافه نمود: هر واحد عملیاتی در حوزه پتروشیمی برای راندمان بهتر و رعایت کمیت و کیفیت بالا در محصول نهایی نیازمند انجام تعمیرات به موقع در تجهیزات خود بویژه قطعات حساس است.

معینی ادامه داد: در الفین جم به عنوان یکی از عظیم ترین واحدهای الفین دنیا با انجام این گونه فرایندهای تعمیراتی به صورت مداوم کاهش هزینه و پیشبرد برنامه به سوی اهداف فراوریی با جدیت تمام دنبال می گردد.

معاون مجتمع پتروشیمی جم برطرف نشتی جزئی بخار از توربین 301 و شیرهای کنترلی مهم الفین برای پیوستگی فراوری را از دیگر اقدامات تعمیراتی برشمرد.

وی گفت: همکاران ما همچنین تعویض جاذب های درایر واحد الفین، تست 13 مبدل همراه با برطرف نشتی و بازدید از برج های اتیلن، پروپان و بوتادین را نیز در دستور کار خود داشتند.

معینی در ادامه از نشتی فلنج بخار فلر واحد الفین مجتمع نیز یاد کرد و اضافه نمود: با وجود اینکه دو واحد پلی اتیلن سنگین و سبک پتروشیمی جم با استفاده از ذخایر اتیلن مجتمع در حال فعالیت و فراوری بودند توانستیم در عملیاتی مهم و ایمن نسبت به تعویض گسکت مورد نظر اقدام کنیم که این مهم علاوه بر برطرف نشتی، منجر به کاهش آلودگی زیست محیطی نیز می گردد.

این مقام ارشد عملیات پتروشیمی جم با حائز اهمیت خواندن این بازه تعمیراتی گفت: در نهایت با تکیه بر دقت و مهارت همکاران، یک روز زودتر از برنامه مشخص شده الفین در مدار فراوری نهاده شد و اولین گام برای تحقق برنامه فراوری در سال 99 برداشته شد.

معینی سال پیش رو را سالی خوب همراه با پیشرفت های عالی برای مجتمع جم ارزیابی کرد و از ثبت رکورد جدید فراوری نسبت به رکورد ثبت شده در سال گذشته اطلاع داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1013

به "خبرنگاران واحد الفین پتروشیمی جم به مدار فراوری بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واحد الفین پتروشیمی جم به مدار فراوری بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید