درگیری ها در شرق مالزی 10 کشته در پی داشت

به گزارش تاورنا، خبرنگاران : گروه شبه نظامی فیلیپینی که روستای مورد مناقشه در مالزی را در چند روز اخیر به اشغال خود درآورده مدعی شد که 10 نفر از اعضای این گروه در حمله پلیس مالزی کشته شده اند.

درگیری ها در شرق مالزی 10 کشته در پی داشت

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل تاورنا به نقل از رویترز؛ هواداران سلطان نشین سولو در فیلیپین که چند روز پیش یک روستای مورد مناقشه در مالزی را به اشغال خود درآوردند مدعی شدند که در درگیری های امروز با پلیس مالزی 10 نفر از اعضای گروه کشته شده اند. این در حالی است که وزیر کشور مالزی تیراندازی نیروهای پلیس این کشور را رد نموده و دولت فیلیپین نیز اعلام نموده گزارشی در این مورد دریافت نداشته است.

درگیری با پلیس می تواند منجر به تنش در روابط بین مالزی و فیلیپین شود، دو کشوری که طی سالیان گذشته به علت مسائل امنیتی و مهاجرتی در طول مرزهای دریایی خود دچار مناقشاتی بوده اند. هر دو کشور از گروه شبه نظامی خواسته اند که روستای اشغال شده را ترک نمایند.

سلطان نشین جنوب فیلیپین زمانی بخشی از جزیره بورنئو را در کنترل داشت که شامل مناطق مورد مناقشه است. وارثین سلطان نشین این منطقه، بر اساس قرارداد بلندمدت، مبلغی را در ازای کنترل آن توسط مالزی از این کشور دریافت می کردند.

این گروه شبه نظامی خواستار به رسمیت شناخته شدن از جانب مالزی و همچنین مذاکره دوباره در خصوص مفاد اجاره روستای صباح از جانب سلطان نشین به شرکت تجاری بریتانیایی در قرن نوزدهم است. مقامات مالزی اعلام نموده اند که درخواست های این گروه اجراء نخواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 311

به "درگیری ها در شرق مالزی 10 کشته در پی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری ها در شرق مالزی 10 کشته در پی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید