روسیه: ایران قابل راستی آزمایی ترین فعالیت هسته ای را داشته است

به گزارش تاورنا، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در حساب کاربری خود در توئیتر به ادعاهای یک خبرنگار علیه ایران درباره گزارش جهت دار اخیر آژانس واکنش نشان داد.

روسیه: ایران قابل راستی آزمایی ترین فعالیت هسته ای را داشته است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

اولیانوف در این ارتباط گفت: براساس برجام، ایران تا به حال قابل راستی آزمایی ترین کشور است. ایران صدها بازرسی از جمله شامل ده ها مورد بازرسی را براساس پروتکل الحاقی پذیرفته و هرگز این بازرسی ها را رد ننموده است، به استثنای یک مورد که در حال رایزنی است.

این دیپلمات روسی در انتهای سخنان خود در توئیتر خطاب به خبرنگاری که اتهاماتی را با اشاره به گزارش آژانس علیه ایران مطرح نموده بود، گفت: ارزیابی شما تا واقعیت فاصله زیادی دارد.

گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مطابق معمول به صورت سه ماهه منتشر می گردد و به تازگی نیز گزارش سه ماهه آژانس منتشر شده که در آن درباره ایران ادعای درخواست شفافیت شده است. در گزارش آژانس همچنین به 5 برابر شدن ظرفیت اورانیوم غنی شده ایران در مقایسه با محدودیت مشخص شده در برجام اشاره شده است.

ایران به دنبال خروج یکجانبه آمریکا از برجام، کوشش کرد توافق هسته ای را به شرط عمل دیگر طرف های این توافق به تعهداتشان، حفظ کند اما با گذشت نزدیک به دو سال و ناتوانی طرف های اروپایی به تعهدات برجامی، با هدف حفظ بهره مندی مالی، تهران گام های کاهش تعهدات خود را شروع کرد.

در عین حال پیشتر، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین درباره گزارش اخیر آژانس گفته بود: گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برجام، هم حاکی از تداوم فعالیت های راستی آزمایی آژانس بوده و هم اقدامات ایران در اجرای تصمیمات خود مبنی بر تعلیق تعهدات برجامی را به تصویر می کشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 17 مرداد 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1051

به "روسیه: ایران قابل راستی آزمایی ترین فعالیت هسته ای را داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ایران قابل راستی آزمایی ترین فعالیت هسته ای را داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید