ضرورت استفاده از ظرفیت علمی هرمزگان درپروژه های دانش بنیان گمرکات

به گزارش تاورنا، سورنا ستاری ظهر شنبه در نشستی مشترک با استاندار و مدیران بندر و گمرک در بندرشهید رجایی حضور یافت و گفت: تمام کوشش خود را برای بهبود و توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان برای حل نیازهای مجموعه های مالی به کار خواهیم بست.

ضرورت استفاده از ظرفیت علمی هرمزگان درپروژه های دانش بنیان گمرکات

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن استقبال از پیشنهاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، گفت: در اجرای سامانه ها و پروژه های دانش بنیان حتما باید از ظرفیت علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری این استان استفاده گردد.

در ابتدای این نشست،اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گزارشی مختصر از آخرین وضعیت فعالیت های عملیاتی بندر شهید رجایی و سایر بنادر تابعه آن در کرانه 2238کیلومتر از نوار ساحلی خلیج فارس و دریای عمان ارائه کرد.

وی با بیان پیشنهادی در حضور معاون علمی رییس جمهور مبنی بر ضرورت حمایت جدی و استفاده حداکثری از توانمندی های قابل توجه مجموعه های دانشگاهی، علمی و شرکت های دانش بنیان این استان، تأکید کرد: شرکت های دانش بنیان مستقر در هرمزگان می توانند با حضور در بخش های مختلف بندر شهید رجایی و حوزه های دریایی، نقش آفرینی موثرتری در پیشرفت اقتصاددریامحور با تکیه بر دانش بومی و متخصصان داخلی داشته باشند.

عفیفی پور گفت: در حال حاضر، تجهیزات استراتژیک حوزه دریایی و بندری مورد استفاده در پایتخت دریایی ایران(هرمزگان) توسط شرکت های دانش بنیان ملی فراوری می شوند که این آمادگی وجود دارد، شرکت های دانش بنیان استانی نیز به دلیل آشنایی بیشتر با مقتضیات این جغرافیا و نیازهای مجموعه های مالی از جمله بندر و گمرک، حضور پررنگ تری داشته باشند.

شایان ذکر است، پس از بازدید از بندر شهید رجایی، افتتاح برج فناوری و حضور در نشست استانی رونق فراوری و اقتصاد دانش بنیان از برنامه های مهم سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهور به مرکز استان هرمزگان است.

ستاری با حضور در پایتخت دریایی ایران از امکانات، تجهیزات و قابلیت های بندر شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در ترمینال های کانتینری، فله و متفرقه و نفتی واقع در این منطقه ویژه مالی 2400هکتاری بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 561

به "ضرورت استفاده از ظرفیت علمی هرمزگان درپروژه های دانش بنیان گمرکات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت استفاده از ظرفیت علمی هرمزگان درپروژه های دانش بنیان گمرکات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید