طالبان: نهادهای حقوق بشری در برابر حملات دولت به غیرنظامیان واکنش نشان دهند

به گزارش تاورنا، سخنگوی طالبان گفت که نیروهای دولتی در حمله به مناطق مختلف ولایت خوست در شرق افغانستان غیرنظامیان را هدف قرار داده است بنابراین نهادهای حقوق بشری باید به این رویداد واکنش نشان دهند.

طالبان: نهادهای حقوق بشری در برابر حملات دولت به غیرنظامیان واکنش نشان دهند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مدعی شد که نیروهای دولت افغانستان به خانه های مردم و یک بازار در شهرستان صبری ولایت خوست حمله نموده اند.

وی در بیانیه ای اضافه کرد که حمله نیروهای دولتی با پشتیبانی هوایی نظامیان خارجی در ولایت خوست، ده ها خانه و مغازه را ویران نموده است.

سخنگوی طالبان همچنین گفت که نیروهای ویژه افغانستان در شهرستان شوراب ولایت هلمند و مناطقی در شهرستان مقر ولایت غزی نیز غیرنظامیان را هدف قرار داده اند.

ذبیح الله مجاهد تاکید نمود که طالبان چنین حملاتی را محکوم می نماید و انتقام آن را خواهد گرفت.

وی در این بیانیه اظهارداشت که نهادهای حقوق بشری باید موضع خود را در برابر چنین حملات و کشتارهایی تعیین نمایند و مسئولیت خود را انجام دهند.

سخنگوی طالبان ادامه داد که نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یونام) که همیشه گزارش های نادرست درباره تلفات غیرنظامیان منتشر می نماید، باید با درک مسئولیت خود، گزارش واقعی کشتار غیرنظامیان را ثبت و منتشر کند.

مجاهد در این بیانیه خطاب به رسانه ها گفت که زمینه حضور رسانه ها را برای رفتن به منطقه مورد نظر فراهم می کنیم، آنها باید نسبت به کشتار غیرنظامیان افشاگری نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1581

به "طالبان: نهادهای حقوق بشری در برابر حملات دولت به غیرنظامیان واکنش نشان دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: نهادهای حقوق بشری در برابر حملات دولت به غیرنظامیان واکنش نشان دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید