لبنان ، حمله حزب الکتائب به حزب الله در گفت وگو با روزنامه سعودی

به گزارش تاورنا، رئیس حزب الکتائب اللبنانیه بشدت از دولت فعلی لبنان انتقاد کرد و مدعی شد، تصمیم گیری این دولت در دست حزب الله است.

لبنان ، حمله حزب الکتائب به حزب الله در گفت وگو با روزنامه سعودی

به گزارش گروه بین الملل تاورنا، سامی الجمیل رئیس حزب الکتائب اللبنانیه در گفت وگویی با روزنامه سعودی الشرق الاوسط درباره آنچه خطرناک بودن عملکرد مقامات کنونی دولت لبنان نامید، هشدار داد و مدعی شد، ادامه این وضعیت به معنای فروپاشی است.

وی اضافه کرد، خطرناک تر از وضعیت موجود آن است که آنها کاری برای تغییر انجام نمی دهند؛ باید دولتی بی طرف از افراد متخصص تشکیل گردد تا کشور را نجات دهد.

وی سپس ادعا کرد: این سلطه (دولت)، پوشش لازم را به حزب الله می دهد، سیاست های این حزب را چه با دفاع از آن در محافل بین المللی و چه پیرامون سیاست های داخلی اجرا می نماید و به نظر ما نباید هیچ مشروعیتی به دولتی داده گردد که معین است حزب الله آن را تشکیل داده و با تصمیم ها راهبردی خود اداره اش می نماید.

الجمیل در ادامه، متحدان سابق خود سعد الحریری نخست وزیر، ولید جنبلاط رئیس حزب التقدمی الاشتراکی و سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیه را مسؤول وضعیت موجود دانست زیرا به گفته وی، آنها با مصالحه ای که به موجب آن میشل عون به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، همراه شدند.

وی سپس مدعی شد، این اقدام تصمیم گیری حاکمیتی را به حزب الله واگذار و لبنان را داخل یک محور از محورهای موجود و نزاع منطقه کرد.

در سال 2016، خاتمه پرونده خلأ دو سال و نیمه کرسی ریاست جمهوری لبنان با انتخاب ژنرال میشل عون به عنوان رئیس جمهور جدید لبنان بسته شد، کسی که خود و سید حسن نصرالله را یکی می داند و به علت دفاع از ایران تحریم شد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 471

به "لبنان ، حمله حزب الکتائب به حزب الله در گفت وگو با روزنامه سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان ، حمله حزب الکتائب به حزب الله در گفت وگو با روزنامه سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید