محمدی: شرایط آموزشی کشور دچار بحران بی عدالتی شده است

به گزارش تاورنا، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر این که شرایط آموزشی کشور دچار بحران بی عدالتی شده است گفت که برای برقراری عدالت آموزشی باید به سمت تقویت مدارس دولتی حرکت کرد.

محمدی: شرایط آموزشی کشور دچار بحران بی عدالتی شده است

داوود محمدی در گفت وگو با تاورنا در واکنش به اظهارات اخیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش مبنی بر این که رتبه های اول کنکور به عملکرد مدارس و مدیران آموزش و پرورش ارتباطی ندارد و مربوط به استعداد شخصی و کوشش دانش آموزان است، گفت: تردیدی نیست که نفرات برتر کنکور زحمت کشیده و توانستند موفقیت کسب نمایند اما واقعیت این است که شرایط عادلانه و یکسانی در بحث آموزشی در کشور وجود ندارد و ما دچار بحران بی عدالتی هستیم.

به گفته وی امکانات برتر آموزشی در اختیار مدارسی است که خانواده ها با امکانات اقتصادی بیشتر دانش آموزان شان را به آن مدارس می فرستند حال این که یکی از آرمان های انقلاب وجود شرایط مناسب و عادلانه برای تعلیم و تربیت در مدارس و بین همه خانواده ها بود که ما براساس آن انقلاب کردیم و در قانون اساسی هم قید شد اما آن چه امروز محقق شده عدالت را با مشکل روبرو می نماید.

محمدی با بیان این که نظام تعلیم و تربیت نتوانسته امکانات لازم برای مدارس دولتی و دور افتاده را فراهم کند اضافه کرد: باید با برنامه ریزی مناسب امکانات لازم برای تمامی مدارس به خصوص مدارس دولتی فراهم گردد این کار به برنامه ریزی نیاز دارد تا شاهد برقراری عدالت آموزشی باشیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم تقویت مدارس دولتی اضافه کرد: باید با برنامه ریزی به دنبال ارتقای وضعیت مدارس دولتی حرکت کرد در این راه استفاده از معلمان با تجربه لازم است نه این که معلمان با تجربه بازنشسته شوند و نتوان از تجربیات آنها استفاده کرد.

وی در خاتمه و جمع بندی گفت که می توان با آسیب شناسی، راه های ایجاد عدالت آموزشی در کشور را شناسایی و احصا کرد و در مدارس پیاده سازی نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 266

به "محمدی: شرایط آموزشی کشور دچار بحران بی عدالتی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدی: شرایط آموزشی کشور دچار بحران بی عدالتی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید