مذاکرات بین الافغانی و ایجاد دولت فراگیر؛ درخواست ناتو از طالبان و دولت افغانستان

به گزارش تاورنا، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در بیانیه ای از رهبران سیاسی افغانستان تاکید کرد که با حل اختلافاتشان دولت فراگیر تشکیل دهند و از طالبان نیز درخواست کرد تا وارد مذاکرات بین الافغانی شود.

مذاکرات بین الافغانی و ایجاد دولت فراگیر؛ درخواست ناتو از طالبان و دولت افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای تاورنا ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بیانیه ای از تمام طرف ها در افغانستان خواست تا برای تحقق فوری تعهدات خود در جهت کاهش خشونت ها و تلاش در جهت صلح اقدام کنند.

این سازمان از رهبران سیاسی افغان و حامیان آنها خواست تا اختلافات را کنار گذاشته و یک دولت فراگیر ایجاد کنند.

در این بیانیه همچنین تأکید شد که بازیگران سیاسی افغانستان باید از فرصت به وجود آمده برای صلح استفاده کنند.

ناتو با اشاره به موج تازه حملات طالبان به نیروهای امنیتی افغان نیز گفت: سطح کنونی خشونت ها توسط طالبان قابل پذیرش نیست، ما از طالبان می خواهیم تا فوراً خشونت ها را کاهش دهد و شرایط آغاز مذاکرات را فراهم کند.

ناتو در ادامه نیز از طالبان می خواهد تا تعهدات خود را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که تروریست ها هرگز بار دیگر پناهگاهی در خاک افغانستان پیدا نمی کنند.

در ادامه نیز ناتو با استقبال از تشکیل تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان، گفت که مذاکرات بین الافغانی بخش مهمی از توافق قطر است بنابراین گروه طالبان بدون معطلی وارد مذاکره شود.

سازمان ناتو همچنین از دو طرف خواست تا با تسریع در آزادی زندانیان به عنوان اقدامی جهت اعتمادسازی و پذیرفتن درخواست جامعه بین المللی برای آتش بس فوری نیت خوب خود را نشان دهند.

در انتهای بیانیه نیز ناتو با تأکید ادامه تعهداتش در افغانستان و نیروهای امنیتی این کشور گفت که اکنون زمان اقدام برای برقراری صلح پایدار در افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 تیر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 973

به "مذاکرات بین الافغانی و ایجاد دولت فراگیر؛ درخواست ناتو از طالبان و دولت افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات بین الافغانی و ایجاد دولت فراگیر؛ درخواست ناتو از طالبان و دولت افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید