نقش مخرب محور سعودی اماراتی در تونس و لیبی

به گزارش تاورنا، روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی با انتشار گزارشی به نقش مخرب امارات در تونس و لیبی پرداخت.

نقش مخرب محور سعودی اماراتی در تونس و لیبی

در این گزارش آمده است: محور اماراتی- سعودی- مصری به دنبال آن است که اسم عبیر موسی رئیس کنونی حزب زین العابدین بن علی دیکتاتور سابق تونس را مطرح نموده و وی را به عنوان یک شخصیت مهم سیاسی در تونس جلوه دهد.

رسانه های این کشورها به صورت بسیار مبالغه آمیزی کوشش دارند شخصیت عبیر موسی را با توصیفاتی مانند زن آهنین و زنی با قدرت هزار مرد به عنوان یک شخصیت سیاسی مهم جلوه دهند.

عبیر موسی یک شخصیت جنجال برانگیز داشته و همیشه به دنبال ایجاد تنش در مجلس است. ضاحی خلفان معاون رئیس پلیس دبی نیز در تمجید از اقدامات وی یک پست توئیتری منتشر کرد.

عبیر موسی عموما علیه جنبش النهضه در تونس سخن می گوید و این مواضع خصمانه با استقبال محور اماراتی- سعودی رو به رو شده است. امارات کوشش دارد تا عبیر موسی را به عنوان شخصیت سیاسی اول تونس در صورت عملی شدن نقشه ابوظبی برای کودتا در این کشور جا بزند.

وی در میان کاربران عرب به عنوان اهرم بن زاید و بن سلمان برای ناکام گذاشتن تجربه تحقق دموکراسی در تونس شناخته می گردد.

از سوی دیگر انتشار فایل های ویدئویی از تحولات کنونی لیبی بیانگر مداخله مستقیم امارات در این درگیری ها است. نظامیان اماراتی در این فایل های ویدئویی اهدافی را در لیبی منهدم می نمایند.

بر اساس این گزارش، یک افسر اماراتی از عناصر وابسته به خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی می خواهد اهداف مربوط به نیروهای دولت وفاق ملی را منهدم نمایند.

به تازگی نیز اخباری از حمله جنگنده های اماراتی علیه یکی از بیمارستان های میدانی در جنوب مصراته منتشر شده است. محور سعودی- اماراتی در حال حاضر از ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1060

به "نقش مخرب محور سعودی اماراتی در تونس و لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مخرب محور سعودی اماراتی در تونس و لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید