واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در هنگ کنگ

به گزارش تاورنا به نقل از النشره، یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه به شدت به تصمیم کنگره آمریکا درباره هنگ کنگ واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد.

واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

وزارت خارجه سوریه بیان نمود: این تصمیم دخالت آشکار در امور داخلی چین شمرده می گردد. سوریه در کنار چین در برابر هر گونه کوشش برای دخالت در امور داخلی آن می ایستاد. سوریه از طرفهای خارج متوهم می خواهد که به حاکمیت چین احترام بگذارد و از دخالت در امور داخلی آن پرهیز نمایند و بدانند که جهان تغییر نموده است و نظام تک قطبی رو به زوال است.

شایان ذکر است در پی انتشار بیانیه کمیته کمیسیون اجرایی کنگره آمریکا که در آن از آنچه تحلیل رفتن خودمختاری، حقوق بشر و آزادی های قانونی در هنگ کنگ توصیف می گردد، انتقاد شده است، سخنگوی دفتر کمیسر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد مسائل پیش آمده در هنگ کنگ ارتباط به حقوق بشر یا دموکراسی ندارد.

این سخنگو اضافه کرد: اقدامات خرابکارانه آشوبگران مغایر قانون مداری و نقض حقوق دموکراتیک شهروندان عادی هنگ کنگ است.

این مقام دولتی چین توضیح داد: هدف اعضای کنگره آمریکا از انتشار این بیانیه مداخله در امور داخلی هنگ کنگ، تحریک مشکل آفرینان ضد چین و افراط گرایان خشونت طلب، ایجاد اخلال در اقدامات دولت برای متوقف کردن خشونت ها و برقراری نظم و آرامش در هنگ کنگ است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 363

به "واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید