کُردهای وابسته به آمریکا بیش از 80 داعشی را در سوریه آزاد کردند

به گزارش تاورنا، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه اطلاع داد که نهاد موسوم به خودمختاری کُرد، بیش از 80 داعشی را که در زندانهای این نهاد حضور داشته اند، آزاد نموده است.

کُردهای وابسته به آمریکا بیش از 80 داعشی را در سوریه آزاد کردند

به گزارش گروه بین الملل تاورنا، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- از آزادسازی شماری از عناصر گروه تروریستی در شمال سوریه اطلاع داد.

این مرکز گزارش داد که نهاد موسوم به خودمختاری کُرد در شمال و شمال شرق سوریه، بیش از 80 داعشی را که در زندانهای این نهاد حضور داشته اند، آزاد نموده است.

به گزارش دیدبان، تمامی عناصر داعشی که آزاد شدند، سوری بوده اند و از ساکنان استانهای رقه (شمال)، حسکه (شمال شرق) و دیرالزور (شرق سوریه) هستند.

بنا بر این گزارش، شماری از تروریستهایی که آزاد شدند، هنوز دوره محکومیت خود را نگذرانده بودند، ولی آزادسازی این افراد، موجب خشم ساکنان این مناطق شده است.

دیدبان می گوید، مردم این استانها بیم آن دارند که عناصر آزاد شده، بار دیگر به صفوف داعش ملحق شوند. داعش در مناطق تحت نفوذ عناصر موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه همچنان به صورت گسترده، مستقر است.

نیروهای دموکراتیک شبه نظامیان کُردی هستند که تحت حمایت آمریکا قرار دارند؛ هر چند در مسئله تجاوز ترکیه به شمال سوریه، آمریکا پشت این کُردها را خالی کرد، ولی برای اجرای طرحهای خود به ویژه سرقت نفت شرق و شمال شرق سوریه به آنها احتیاج دارد (جزئیات بیشتر).

این در حالی است که خودمختاری کُرد، اوایل امسال، 10 نفر را در شهر حسکه آزاد کردند. این افراد، متهم به تعامل با داعش بودند.

همکاری کُردها و آمریکا با داعش در سوریه مسبوق به سابقه است؛ چرا که در سال 1396 هزاران نفر از عناصر داعش با یک توافق ومعامله پنهانی که با موافقت واشنگتن انجام شد، شهر رقه را ترک کردند و این شهر به تصرف کُردها درآمد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 875

به "کُردهای وابسته به آمریکا بیش از 80 داعشی را در سوریه آزاد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کُردهای وابسته به آمریکا بیش از 80 داعشی را در سوریه آزاد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید