33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شدند

به گزارش تاورنا، کلینیک وابسته به دانشگاه پزشکی جمهوری آذربایجان امروز (سه شنبه) خاطرنشان کرد که 33 پزشک این کلینیک به ویروس کرونا مبتلا شدند.

33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شدند

به گزارش دانشگاه پزشکی جمهوری آذربایجان، بر اثر اقدامات بموقع انجام گرفته، شش نفر از این پزشکان درمان و از بیمارستان ترخیص شده اند و در حال حاضر 27 نفر دیگر تحت درمان می باشند.

در این گزارش با اشاره به این که 21 نفر از پزشکان مبتلا به ویروس کرونا پزشکان بخش مراقبت های ویژه هستند، آمده است: در حال حاضر شرایط شش نفر از این پزشکان وخیم گزارش شده و شرایط 15 نفر دیگر نیز متوسط وخیم می باشد.

بنا به آمار رسمی تا تا این لحظه 20 هزار و 831 نفر در جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که 12 هزار 182 نفر از آنها درمان و از بیمارستان ترخیص شده، 258 نفر جان باخته و هشت هزار و 397 نفر نیز در حال درمان می باشند.

ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با ویروس کرونا شرایط شیوع این ویروس و افزایش موارد ابتلا به آن طی ماه اخیر در این کشور نگران کننده خوانده و بر این اساس از یکشنبه گذشته تا 30 تیر ماه جاری محدودیت های سخت قرنطینه ای در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و 15 شهر دیگر این کشور اعمال نموده است.

در مدت اعمال محدودیت های سخت قرنطینه ای در 16 شهر، خروج شهروندان آذری از منزل فقط با دریافت مجوز دو ساعته به وسیله سیستم الکترونیکی وزارت کشور جمهوری آذربایجان امکان پذیر می باشد.

بر اساس تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان، متروی شهر باکو تا 30 تیر ماه تعطیل و حرکت وسایل نقلیه عمومی در این شهرها در روزهای پایانی هفته ممنوع است.

با تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان، ارتش این کشور در کنار پلیس آن در اعمال محدودیت های سخت قرنطینه ای یاری می نماید.

در حال حاضر مراکز تجاری عظیم و رستورانها، غذاخوری ها و مراکز تفریحی در سراسر جمهوری آذربایجان تعطیل بوده و میزان جریمه های نقض محدودیت های سخت قرنطینه ای هم افزایش یافته است.،ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1107

به "33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "33 پزشک یک کلینیک جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید