آوار مرگ در تونل

به گزارش تاورنا، مرد میانسال، صبح وسایلش را برداشت و به زیرزمین خانه رفت. با کمک طنابی که به داخل چاه آویزان بود خود را به عمق ده متری رساند و کنده کاری را آغاز کرد.

آوار مرگ در تونل

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، عقربه های ساعت به 9صبح رسیده بود که انگار زمین لرزید. خانواده مرد 55ساله خود را به دهانه چاه رساندند اما هیچ خبری از او نبود. چند بار صدایش کردند ولی جوابی نشنیدند. بخشی از دیوار تونل ریزش کرده بود. مرد میانسال زیر آوار گرفتار شده بود. آنها سریع با اورژانس و آتش نشانی تماس گرفتند و درخواست کمک کردند.

مجتبی قاسمی، رئیس شورای شهر فردیس که در محل حادثه حاضر بود به جام جم گفت: ساعت 9صبح دوشنبه این حادثه از طریق خانواده مرد 55ساله به سازمان آتش نشانی فردیس گزارش شد. سریع یک تیم از آتش نشانان راهی محل حادثه در شهرک منظریه، خیابان گلستان19 شد. بررسی های اولیه نشان می داد، عمق چاه ده متر بوده و مرد میانسال پس از رسیدن به عمق ده متری تونلی نیز در انتهای چاه حفر کرده و در این تونل گرفتار شده است.

با حضور آتش نشانان، اهالی محل هم آنجا جمع شده و روایت های مختلفی از حادثه داشتند. یکی از همسایه ها می گفت: مدت هاست که این مرد از خانه اش خاک خارج می کرد و در حال حفر چاه فاضلاب در خانه بود.

یکی دیگر ادامه داد: زمین این منطقه سست است و نباید بدون شمع گذاری تونل می کند.

آتش نشانان برای نجات این مرد دست به کار شدند. با بررسی محل متوجه شدند، دیوارکناری چاه سست است و امکان دارد چاه فاضلاب همسایه که در کنار آن واقع شده است، ریزش کند و جان امدادگران به خطر بیفتد.

قاسمی ادامه داد: بهترین راه برای رسیدن به مرد گرفتار، حفر تونلی موازی با چاه بود که با کمک بیل مکانیکی از خیابان حفر شد. آتش نشانان به صورت شبانه روزی عملیات جست وجو را آغاز کرده و توانستند لباس های مرد میانسال و طنابی را که از آن استفاده می کرد در همان ساعات اولیه پیدا کنند.

وی درباره علت حفر این تونل گفت: هنوز به طور قطع نمی توان درباره علت حفر چاه صحبت کرد اما با توجه به این که چاه فاضلاب در خانه ویلایی بود احتمال حفر چاه برای فاضلاب بعید به نظر می رسد. از سوی دیگر حفاری به صورت غیرمجاز انجام شده و در خانه حجم زیادی خاک وجود داشت که نشان می داد چند ماه است این حفاری ادامه داشته که احتمال حفر تونل برای پیداکردن گنج هم مطرح شد.

حسین عاشوری، رئیس سازمان آتش نشانی فردیس عصر دیروز به جام جم گفت: پس از اطلاع از حادثه، ماموران آتش نشانی با چهار خودروی سبک و سنگین و ابزار نجات و 30نیروی آتش نشانی به محل اعزام شدند. عملیات نجات ابتدا از داخل زیرزمین آغاز شد که به دلیل سست بودن خاک انجام نشد و نیرو های امدادی با حفر تونل از داخل خیابان این عملیات را ادامه می دهند. با گذشت 34ساعت از ریزش آوار و حفر 10 متر تونل آتش نشانان هنوز پیروز به یافتن این مرد نشده اند.

محمد غمخوار - دبیر حوادث / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1689

به "آوار مرگ در تونل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آوار مرگ در تونل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید