مقالات گردشگری

عدم صدور ویزای اسپانیا برای ایرانی هایی که شرایط لازم را ندارند

براساس خبرهای بدست آمده و سخنان کاردار سفارت کشور اسپانیا در تهران، ویزای اسپانیا برای ایرانی هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی گردد.

7 بهمن 1398

ماشین مرگ برای حذف فیزیکی مخالفان دوباره به راه افتاده است

پرونده های مربوط به خاشقجی و اسکریپال نشان می دهند که سازمان های امنیتی آشکارتر از پیش اقدام به حذف فیزیکی مخالفان خود می نمایند. آیا این جلوه ای از رفتار غیرحرفه ای سازمان های امنیتی است یا بازتابگر یک استراتژی جدید؟

6 بهمن 1398

موزه اوفیتزی فلورانس، با بیشترین تعداد گردشگر در ایتالیا

موزه اوفیتزی فلورانس | The Uffizi Museumموزه اوفیتزی فلورانس، بیشترین تعداد گردشگر در ایتالیا را دارد و ازمتنوع ترین آن در جهان محسوب می گردد، که گنجایش حدود ده هزار نفر گردشگر را در آن واحد دارد. موزه اوفیتزی فلورانس، درست مثل یک گنجینه ارزشمندی از اشیا گوناگون...

6 بهمن 1398

توزیع رایگان نقشه و کتابچه گردشگری در آرامگاه فردوسی

مدیر آرامگاه فردوسی از توزیع رایگان نقشه و کتابچه گردشگری مشهد در این مجموعه اطلاع داد.

5 بهمن 1398

5 نکته مهم که تور کیش را جذاب تر تجربه کنید!

تور کیش، بدون اغراق یکی از محبوب ترین تورهای ایران است که توسط گردشگران داخلی رزرو می گردد.

4 بهمن 1398

یادداشت، بازی موازی اروپا و آبه

اتخاذ رویکردی ترکیبی به نسخه قدیمی تشویق و تنبیه در قبال ایران بیشتر شبیه چرخاندن لقمه به دور سر می ماند تا پیشرفت ملموس در حل معضلات برجامی.

3 بهمن 1398

سند نوزدهمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و هند امضا شد

سند نوزدهمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و هند به امضای ظریف و همتای هندی رسید.

2 بهمن 1398

ملاقات ظریف با وزیر دفتر سلطان عمان

وزیر خارجه ایران با وزیر دفتر سلطان قابوس در مسقط ملاقات و درباره توسعه و تعمیق روابط محبت آمیز 2 کشور مصاحبه کرد.

30 دی 1398

چرا ایرانی ها هنوز به ترکیه سفر می نمایند

عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک، بر اساس اعلام فرماندار شهر استانبول ترکیه، در 10 ماهه نخست امسال میلادی (2019) آمار ورود گردشگران خارجی به شهر استانبول با 11 /91 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم 12 میلیون و 690 هزار و 376 نفر رسیده است.

26 دی 1398

رابطه خوب سیاسی زمینه توسعه گردشگری تهران و ایروان را فراهم نموده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: رابطه بسیار خوب و محبت آمیز ایران و ارمنستان، زمینه توسعه و تقویت روابط فرهنگی و گردشگری دو کشور را فراهم نموده است.

25 دی 1398

توپچی در تهران، خطیب و رنگرز در راه هند

خبرنگاران: سرپرست و نایب رئیس فدراسیون کشتی برای حضور در انتخابات کنفدراسیون کشتی آسیا به هند سفر می کنند.

23 دی 1398

شناسایی یکی از مظنونین انفجار بانکوک

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع تایلند از پیگیری چند مظنون در ارتباط با انفجار روز گذشته که به کشته شدن 22 نفر و زخمی شدن 123 نفر دیگر در بانکوک پایتخت این کشور منجر شد،اطلاع داد.

22 دی 1398

ماه عسل در رم: راهنمای سفر و آب و هوا

شهر رم با آثار هنری و بناهای خیره کننده و غذاهای منحصربه فردش که در هر گوشه از شهر می توانید آنها را میل کنید، جشنواره ای از تجارب حسی گوناگون را برای شما به ارمغان می آورد.

22 دی 1398

ظرفیت توسعه روابط ایران و مالزى وجود دارد، توسعه صنعت توریسم و گردشگرى در دستور کار دولت دوازدهم

سفیر ایران در مالزی با بیان اینکه ظرفیت توسعه روابط ایران و مالزى در بخش های مختلف ازجمله گردشگرى وجود دارد، گفت: توسعه صنعت توریسم و گردشگرى در دستور کار دولت دوازدهم قرار گرفته است.

22 دی 1398

سفر وزیر خارجه هند به تهران برای انجام مذاکرات مالی، خط لوله صلح در دستورکار

خبرنگاران: سفیر ایران در دهلی نو از برگزاری نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و هند طی هفته جاری در تهران اطلاع داد و گفت با حضور وزیر خارجه هند موضوع خط لوله صلح نیز در این نشست به بحث گذاشته می گردد.

21 دی 1398

تا سه سال دیگر؛ شهروندان یک کشور اسکاندیناوی زندگی در جامعه بدون پول نقد را تجربه می نمایند، حذف کامل پول فیزیکی!

خبرنگاران: بسیاری از شهروندان سوئدی حتی بچه ها این کشور هرگز با خود پول نقد حمل نمی نمایند. گردشگران خارجی نیز در این کشور نیازی به استفاده از پول نقد ندارند. انتظار می رود در ماه مارس سال 2023، سوئد به اولین جامعه بدون پول نقد (Cashless Society) دنیا...

20 دی 1398

هندی ها به تهران آمدند، ورود دهلی نو به پروژه خط لوله صلح جدی تر شد

خبرنگاران: با شروع سفر سه روزه وزیر خارجه هند به تهران و برگزاری هفدمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و هند، مذاکرات رسمی دو کشور در پیوستن دوباره هند به پروژه خط لوله صلح وارد مرحله جدی تری شده است.

17 دی 1398

ماجرای توقف یک تور مختلط

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به تخلفات یک آژانس گردشگری که توری خارج از مقررات و عرف اخلاقی در این استان برگزار کرده بود، تاکید کرد: هیچ بخشنامه یا دستورالعملی درباره ممنوعیت اجرای تور مختلط در استان سیستان و بلوچستان صادر...

14 دی 1398

تفاهم نامه 8 بندی ایران و سوئیس در گردشگری

تفاهم نامه همکاری گردشگری بین دو کشور ایران و سوئیس به امضای ولی تیموری معاون گردشگری و سوماروگا رئیس بخش بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس رسید.

13 دی 1398

ایران میزبان جشن سال نو چینی می گردد

ایران از مردم چین برای دومین سال متوالی درخواست نموده تا سال نو چینی را در اینجا برگزار نمایند و ایرانیان میزبان آنان باشند. این خبر پیرامون برگزاری سال نو چینی در ایران نگارش شد.

11 دی 1398
تعداد: (165)