فرهنگ و هنر

ذائقه کاربران فضای مجازی در ایام کرونا

داده کاوی مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی از ابتدای اسفند 98 تا به امروز توسط پژوهشگاه ICT ، نشان دهنده دغدغه کاربران این شبکه ها برای آشنایی با علائم و نحوه ابتلا به ویروس کرونا است.

29 شهریور 1399

هجوم پول های کثیف به سینما ، وقتی همه خوابیم!

حسین لامعی روزنامه نگار و مستندساز کشورمان به دانشجو گفت: هر جا که شفافیت نباشد، فساد هست و هر جا که فساد باشد، محیط خوبی برای پولشوها و دزدها است.

28 شهریور 1399

اعلام ادامه ممنوعیت ورود گروه های خارجی به ایران

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ادامه ممنوعیت ورود گروه های خارجی به ایران دیده می شود.

23 شهریور 1399

افتتاح نمایشگاه نقاشی بچه ها اوتیسم و سندروم دان در موزه هنرهای تزئینی اصفهان

روز گذشته و با حضور تنی چند از مدیران اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و همچنین جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان اصفهان، نمایشگاه نقاشی و دست ساخته های بچه ها اوتیسم و سندروم دان با عنوان موزه را از نگاه من ببینید در محل موزه هنرهای تزئینی...

19 شهریور 1399

خلیلیان: تیم استقلال باید به قرنطینه برود و بازی هایش لغو می گردد

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی خاطرنشان کرد، تیم استقلال به دلیل ابتلای بیش از 25 درصد از بازیکنان و کادر این تیم به ویروس کرونا باید به قرنطینه برود.

11 شهریور 1399

گشت و گذار در دره پیام در کلیبر ، عکس

البته با این که دره پیام در کلیبر تابستان های معروفی دارد اما با این حال برای دیدن و گشتن در این دره زیبا هیچ وقت نامناسب و دیر نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، دره پیام و همچنین کلیبر را آنالیز نموده و بشناسیم.

10 شهریور 1399

با این ربات هوشمند مکالمه یاد می گیرید

ربات هوشمند موسوم به میکو 2 یکی از جالب ترین ایده های فناورانه را با خود همراه نموده است. درواقع این ربات زیبا مثل یک معلم سختگیر به بچه ها و بزرگسالان اصول مکالمه را آموزش می دهد.

6 شهریور 1399

خبرنگاران کرونا و پروتکل هایی که رعایت نمی شوند

اردبیل - خبرنگاران - تا درب قهوه خانه ها باز شد، قلیان ها در برابر مشتریان صف بستند و محیط بار دیگر پر شد از دود و صدای غلغل قلیان ها و طولی نکشید که پلیس و مقام های بهداشتی سر رسیدند.

5 شهریور 1399

صدور 154 پروانه فراوری انفرادی صنایع دستی در زنجان

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی زنجان گفت: در طول سه ماهه امسال، 154 پروانه فراوری انفرادی برای هنرمندان و 41 کارت برای صنعتگران رشته های مختلف صنایع دستی صادر شده است.

1 شهریور 1399

پیشرفت 95درصدی زیرساخت های گردشگری پارک شیرآباد در رامیان

مسئول دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: عملیات اجرایی سامان دهی و تکمیل زیرساخت های گردشگری پارک طبیعت شیرآباد در رامیان با پیشرفت فیزیکی 95 درصدی در حال انجام است.

29 مرداد 1399

طرح 20 سئوال از وزیر ارتباطات درباره حکمرانی فضای مجازی

خبرنگاران، گروه دانش و فناوری: یاسر جلالی، دستیار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در یادداشتی به برخی دغدغه ها و چند سوال اولیه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در رابطه با مسائل اساسی مربوط به حوزه حکمرانی فضای مجازی پرداخت.

27 مرداد 1399

پایتختِ بلاتکلیف و نون.خ در راه فراوری

هیچ خبری از فینال پایتخت6 نیست و سازندگان هم پاسخی نمی دهند، اما خبر راضی کننده آماده شدن سریال نون. خ برای فراوری با قصه های جدید در فصل تابستان است.

26 مرداد 1399

ورود شورای عالی فضای مجازی به حوزه وی اودی ها

امیر خوراکیان در تبادل نظر با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه های مرکز ملی فضای مجازی برای ساماندهی فعالیت شرکت های ارائه دهنده خدمات صوت و تصویر فراگیر و ویدئوی آنلاین وی اودی (VOD) و نیز اقدامات نهادهای متولی این بخش، گفت: ما در حوزه VOD ها در مساله نهاد تنظیم...

22 مرداد 1399

خبرنگاران استاندار کردستان: طرح های عمران شهری سنندج بدون توقف در حال انجام است

سنندج - خبرنگاران - استاندار کردستان گفت: طرح های عمران شهری سنندج بدون توقف با همراهی دستگاه های مختلف و با هدف افزایش رفاه مردم این شهر از سوی شهرداری در حال انجام است.

9 مرداد 1399

سرآغازهای علوم انسانیِ مدرن در ایران

به گزارش خبرنگاران کتاب مساله علم و علم انسانی در دارالفنون عصر ناصری به تلاش ابراهیم توفیق، مهدی یوسفی و آرش حیدری منتشر شده است.

8 مرداد 1399

فیلم ، سقوط یک ایرباس پاکستانی با 107 سرنشین در کراچی

یک فروند هواپیمای ایرباس A320 متعلق به خطوط هوایی پاکستان اندکی پیش از فرود آمدن در فرودگاه کراچی به دلایل نامعلوم در مناطق مسکونی نزدیک فرودگاه سقوط کرد.

8 مرداد 1399

ماه عاشقی ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان آغاز شد

ماه عاشقی ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان مجرد و متاهل کشور، همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز شد.

6 تیر 1399

بازگشایی سینما ها داوطلبانه شد

در این جلسه ضمن بررسی ضوابط بازگشایی سالن های سینما جهت پیشنهاد به ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد بازگشایی سینما ها پس از اعلام، داوطلبانه باشد و همه سینما ها ملزم به بازگشایی نباشند.

1 تیر 1399

دستگیری یک حفار غیرمجاز در حین ارتکاب جرم در هزارپیچ گرگان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از دستگیری یک نفر حفار غیرمجاز و ضبط یک دستگاه فلزیاب در تپه هزارپیچ گرگان خبر داد.

28 خرداد 1399

معرفی پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر شمال ایران، رشت

هر قسمت از شمال کشور جذابیت دیدنی و منحصر به فرد خود را دارد که آن را تبدیل به منطقه ای دیدنی نموده است. در نتیجه مقصدی به نام شمال را به وجود آورده اند. مقصدی که از دیرباز تا به الان، جذاب ترین مقصد هر ایرانی برای مسافرت های داخلی بوده است. یکی از این مناطقی...

24 خرداد 1399
تعداد: (162)