ایجاد غرفه مستند در موزه سینما خوب است اگر مختص عده خاصی نباشد

به گزارش تاورنا، تهران (پانا) - هیأت مدیره و کارگروه رفاه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند با محمد خزاعی معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی دیدار و گفت وگو کردند.

ایجاد غرفه مستند در موزه سینما خوب است اگر مختص عده خاصی نباشد

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، رئیس سازمان سینمایی در ابتدای این دیدار درباره مساله بیمه بیکاری مستندسازان گفت: بیمه مستندسازان موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا مستندسازان پیشکسوت زیادی داریم که در طول سال های گذشته آثار درخشانی تولید کرده اند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

محمد خزاعی با اشاره به حضور بخش مستند در جشنواره فیلم فجر، اضافه نمود: امسال متولی مستند در جشنواره فیلم فجر، مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی است که با همراهی و همکاری می توانید موارد پیشنهادی خود در جشنواره را با دبیر جشنواره مطرح کنید.

وی درباره تشکیل اتاق مستند در موزه سینما نیز بیان داشت: ایجاد غرفه مستند در موزه سینما بسیار خوب است اما باید توجه داشته باشید که این اتاق شامل همه مستندسازها شود و تنها مختص عده خاصی نباشد.

خزاعی گفت: در خصوص مصوبه هیات دولت برای مستندسازی پروژهای ملی توجه داشته باشید که اگر دولت با مستندسازان همراه باشد برای ساخت فیلم مستند، مستندساز کم می آورید.

از سوی دیگر، رئیس سازمان سینمایی درمورد افزایش برآورد تولید فیلم های مستند در مرکز توسعه و پیگیری بحث اکران فیلم های مستند نیز قول همکاری داد.

در ادامه بابک بهداد رئیس انجمن درباره فعالیت های صنفی و فرهنگی انجمن مواردی همچون معیشت مستندسازان ، امنیت شغلی و مسائل فرهنگی را مطرح نمود.

مصوبه هیات دولت در خصوص مستندسازی پروژهای ملی، افزایش برآورد تولید فیلم های مستند در مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی، اکران فیلم های مستند، حضور فیلم های مستند در جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینما حقیقت، اتاق مستند موزه سینما، بیمه بیکاری مستندسازان و خانه های مستند از جمله مواردی بود که از طریق حاضران در جلسه مورد بررسی قرار گرفت و محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی درخصوص آن توضیحاتی را ارائه داد.

حمیدی مقدم همچنین درباره قراردادهایی که تا به امروز منعقد شده، افزایش قراردادها ، همکاری مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی با انجمن صنفی کارگردانان مستند، جشنواره سینما حقیقت و خانه های مستند مواردی را گفت.

در نهایت مقرر شد که این دیدارها و نشست ها با هیأت مدیره انجمن صنفی، در هر فصل یک بار، با حضور مدیرعامل مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی و رئیس سازمان سینمایی برگزار شود.

در این دیدار افرادی همچون: بابک بهداد، شهرام درخشان، حسن نقاشی، هادی آفریده ، رضا عاطفی، همچنین دو نفر از اعضای کارگروه رفاه انجمن ؛ شراره عطاری ، جواد وطنی و محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز توسعه و سینمای مستند و تجربی ، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان سینمایی و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1898

به "ایجاد غرفه مستند در موزه سینما خوب است اگر مختص عده خاصی نباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد غرفه مستند در موزه سینما خوب است اگر مختص عده خاصی نباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید