بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد

به گزارش تاورنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از ناسا، گروهی از محققان با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی جیمز وب، بزرگترین تصویر ثبت شده با این ابزار را ساخته اند. تصویر مذکور در حقیقت موزاییکی از 690 عکس جداگانه است که با ابزار NIRCam تلسکوپ ثبت شده و محدوده ای از آسمان را در بر می گیرد که 8 بار بزرگتر از عکسی است که در 12 جولای منتشر شد.

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد

در عکس مذکور انبوهی از کهکشان های جالب اولیه دیده می شود که بسیاری از آنها تا به امروز رصد نشده بوده اند. علاوه بر آن محققان یکی از دوردست ترین کهکشان های رصد شده را نیز عکاسی کرده اند.

محققان مرکز CEERS اعلام کردند این تصویر موزائیکی از مناطقی در نزدیکی صورت فلکی بنات النعش(Big Dipper)ثبت شده است. این عکس ها به عنوان بخشی از نخستین مشاهدات تیم CEERS ثبت شده اند. هدف این تیم نشان دادن امکان استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب برای تحقیقات برون کهکشانی، حتی در زمانی است که ابزار مشغول انجام مشاهدات دیگر است.

ربکا لارسون یکی از فیزیک اخترشناسان این تیم در توئیتر می نویسد: تحقیقات ما حتی به نیمه راه نرسیده اما داده هایمان به اکتشافات تازه و غیر منتظره ای منجر شده است.

به گفته لارسون تعداد دقیق کهکشان های ثبت شده بسیار شگفت انگیز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2119

به "بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید