خالق Doom پس از سال ها یک اکشن اول شخص تازه می سازد

به گزارش تاورنا، جان رومرو (John Romero) یکی از بنیان گذاران شرکت آیدی سافتور (Id Software) گفت که در حال ساخت یک بازی نو در سبک شوتر است. از کارهای او می توان به بازی ولفنشتاین (Wolfenstein)، دوم (Doom) و کوئیک (Quake) اشاره کرد. رومرو چندی پیش استودیوی خود را پایه گذاری کرد که نام آن رومرو گیمز است. حال طبق چیزی که گفته این پروژه نو یک طلوعی دوباره برای استودیوی او است.

خالق Doom پس از سال ها یک اکشن اول شخص تازه می سازد

در صفحه اول سایت نوشته شده که تمرکز اصلی استودیو ساخت عناوین اول شخص شوتر است. به دلیل اینکه اعضای این گروه در این زمینه تخصص دارند. حال پروژه تازه این شرکت نیز در همین سبک خواهد بود. نام استودیوی ناشر بازی هنوز اعلام نشده ولی گفته شده که یکی از بزرگترین ها در دنیای گیمینگ است. همینطور اینکه بازی تازه استودیوی رومرو از طریق موتور آنریل انجین 5 (Unreal Engine 5) ساخته خواهد شد.

هنوز اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر نشده است. به دلیل اینکه بازی بعدی استودیوی رومرو هنوز در مراحل ابتدایی ساخت قرار داشته و با اتمام ساخت فاصله زیادی دارد. شرکت رومرو نیز قصد ندارد که زودتر از زمان مشخصی وارد دنیای تبلیغات شود. با اینکار اشتیاق بیش از حد نیز در گیمرها ایجاد نخواهد شد.

عنوان قبلی شرکت رومرو Daikatana نام داشت. این بازی اصلاً نتوانست خوب عمل کند و طرفداران زیادی را ناامید کرد. بحث اینجاست که به دلیل سابقه خوب شرکت آیدی سافتور، طرفداران نیز انتظار یک شاهکار را دارند. همین باعث می شود تا مسائل کوچک نیز باعث شوند از یک بازی ناامید شوند. البته Daikatana چیزی بیش از چند مشکل کوچک داشت.

با اینحال این بازی چندان تجربه بدی را در اختیار کاربران قرار نمی داد. مشکل اینجا بود که انتظارا به شدت از شرکت رومرو بالا بود. به حدی که حتی اگر شاهکار هم می ساخت، افرادی منتظر پیدا کردن یک ایراد از آن بودند. به همین دلیل رومرو تصمیم ندارد تا برای عنوان بعدی خود تبلیغات زیادی انجام دهد.

در حال حاضر نیز این شرکت قصد استخدام چندین نفر در بخش های مختلف را دارد. حال باید صبر کرد و دید که این شرکت در عنوان بعدی خود چگونه عمل خواهد کرد.

منبع: PCgamer.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2102

به "خالق Doom پس از سال ها یک اکشن اول شخص تازه می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خالق Doom پس از سال ها یک اکشن اول شخص تازه می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید