دستاوردهای سفر به گوانجو بیشتر از هزینه های آن است

به گزارش تاورنا، حمیدرضا آقاملایی، صبح چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: دعوت نامه ای از طرف شهردار گوانجو به شهرداری گرگان برای شرکت در مجمع جهانی شهرداران ارسال شده است.

دستاوردهای سفر به گوانجو بیشتر از هزینه های آن است

با تور گوانجو یه جذابترین شهر چین سفر کنید، ترکیبی از مدرنیته و سنت چینی که در یکجا جمع شده اند.

وی افزود: در این سفر معاون استاندار و دو نفر نفر شامل رئیس شورا و رئیسکمیسیون گردشگری، شهردار را همراهی می نمایند.

آقاملایی با اشاره به مطرح شدن خواهرخواندگی گرگان و گوانجو، گفت: هزینه رفت و برگشت شهردار و معاون استاندار و هزینه اقامت ها آن ها به همراه اقامت همراهان رایگان است.

وی توضیح داد: در متن دعوت نامه به شفاف صندلی حقوقی دو همراه ذکر شده است و قرعه کشی در صحن کاری اشتباه بود.

آقاملایی تأکید کرد: این سفر به دلیل اشتراکات گرگان و گوانجو که شامل تاریخی بودن، علمی و دانشگاهی بودن، شهر گردشگری بودن و این که هر کدام یا بندری هستند و یا در کنار بندر قرار دارن می تواند به ما یاری کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: این خواهرخواندگی می تواند به تبادلات آموزشی، فرهنگی و تجاری و مانند سودمند بوده و این که هزینه ها برای ما رایگان است، فرصت خوبی است.

آقاملایی گفت: دومین شهر بزرگ شمال کشور هستیم و بقیه شهرها چندین خواهرخواندگی دارند و ما باید از تجربیات آن ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به در راستا جاده ابریشم بودن گرگان افزود: ممکن است با مذاکره هزینه بلیت دو همراه از طرف کشور چین تقبل گردد اما اگر چنین نگردد سعی می کنیم هزینه بلیت یک طرف را من و آقای یوسفی پرداخت کنیم.

آقاملایی اعلام کرد: دستاوردهای سفر بیشتر از هزینه آن خواهد بود و اگر بتوانیم چند تور گردشگری بیاوریم و سفر بازرگانان را تسهیل و زمینه جذب سرمایه گذار را فراهم کنیم دستاورد سودمندی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جشنواره پاییز هزاررنگ گرگان و برنامه های آن اشاره نمود و اهمیت آن را در توسعه گردشگری مهم برشمرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 306

به "دستاوردهای سفر به گوانجو بیشتر از هزینه های آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاوردهای سفر به گوانجو بیشتر از هزینه های آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید