سریال شوالیۀ ماه؛ داستان ابرقهرمان نو مارول

به گزارش تاورنا، صد سال پیش ادوین هابل ثابت کرد که جهان ما در حال توسعه است. اما آن موقع هیچ کس فکرش را نمی کرد که صد سال بعد جهانی به وجود خواهد آمد که توسعهش خیلی سریع تر از این ها خواهد بود! همین الان چندین پروژه مربوط به جهان مارول در مراحل مختلف تولید هستند؛ از جمله اسپایدرمن 4، ددپول 3، کاپتان آمریکای 4 و نگهبانان کهکشان 5.

سریال شوالیۀ ماه؛ داستان ابرقهرمان نو مارول

به گزارش خبرنگاران؛ احتمالا به زودی تعداد نگهبانان کهکشان از تعداد خود کهکشان ها بیشتر خواهد شد! فیلم بعدی مارول که به همین زودی ها اکران خواهد شد دکتر استرنج در مالتی ورس جنون نام دارد که نه فقط یک جهان بلکه چندین جهانی مختلف را برای ما به ارمغان خواهد آورد؛ جهان هایی که هرکدامشان روز به روز بزرگتر می شوند. و حالا از دل این کهکشان های در هم پیچیدۀ در حال توسعه، سریال شوالیۀ ماه متولد شده است. کوین فیج (رئیس مارول) از سال 2018 مشغول زیر و رو کردن جهان مارول برای پیدا کردن شخصیت های تازه ای بوده که مناسب ساخت سریال باشند. نتیجۀ این جستجو سریال هایی مثل وانداویژن و چه می شود اگر ...؟ بوده اند. شوالیۀ ماه هم مثل دو سریال قبلی پر از شوخ طبعی و جاذبه های فلسفی است. درست است که تا همین الان هم به اندازۀ کافی ابرقهرمان داشته ایم، اما حالا که قرار شده یک قهرمان تازه داشته باشیم، شوالیۀ ماه بهترین انتخاب است.

شخصیت شوالیۀ ماه اولین بار در کمیک گرگ انسان در شب در سال 1975 ظاهر شد. پس زمینۀ داستانی او واقعا جالب بود. او فرزند یک خاخام و مشغول به کار تجارت بود. یک بار زخمی و تنها در بیابان رها می شود تا بمیرد، اما خدای ماه به نام خونشو او را به زندگی برمی گرداند تا با دشمن خدای ماه یعنی آمیت مبارزه کند. آمیت در اسطوره های مصری جانوری است با دو پای اسب، دو پای شیر و سر تمساح؛ شکل و شمایلی که از او یک دشمن ترسناک و عجیب می سازد. شوالیۀ ماه هم جنگجویی شبانه است با عضلاتی فوق العاده و شنلی آنقدر بزرگ که اگر با آن سوار دوچرخه شود حتما لای پره های چرخ گیر می کند!

اما سریال شوالیۀ ماه تغییرات جالبی در این داستان به وجود آورده. در قسمت اول ما شخصیت استیون گرانت را می بینیم که یک آدم معمولی است و شغلش فروش سوغاتی در یک موزۀ مصرشناسی است. او هر روز با بدنی خسته و کوفته از خواب بیدار می شود و، چون فکر می کند دچار بیماری راه رفتن در خواب شده است، هر شب قبل از خواب پای خودش را به تخت زنجیر می کند. ضمناً اطراف تخت خودش هم شن می ریزد تا اگر باز در خواب حرکت کرده بود، وقتی بیدار شد بتواند از روی ردپا های خودش متوجه شود.

اما هیچکدام از این تمهیدات باعث نمی شوند که بدن او شب ها درگیر ماجراجویی هایی عجیب و غریب نشود. استیون نمی داند که در واقع شب ها بدنش در اختیار خودش نیست. استیون هیچوقت تاجر نبوده و هیچوقت نقشی در دعوا های بین خدایان مصری نداشته. اما شب ها بدن او تحت کنترل مارک اسپکتور یا همان شوالیۀ ماه درمی آید؛ کسی که توانایی هایش بی نهایت بیشتر از استیون است.

اسکار آیزاک در نقش استیون واقعا درخشان و مجذوب کننده ظاهر شده است؛ از شیوۀ برخوردش با دیگران و حرکات بدنی اش گرفته تا تکیه کلام های بچه گانه اش، همه نشان می دهند که او یک آدم کاملا معمولی و حتی دست و پا چلفتی است. اما همین آدم پخمه در اولین قسمت سریال با چندین ماجراجویی شگفت انگیز رو به رو می شود؛ مثل تعقیب و گریز با کامیون در جاده های کوهستانی، مبارزه با مردان مسلح و فرار از دست یک جانور درندۀ باستانی در موزه.

اتان هاوک هم در این سریال نقش آرتور هارو را ایفا می کند؛ او دشمن شوالیۀ ماه و خدمتگزار آمیت است که می خواهد هرطور شده مجسمۀ اسرارآمیز سوسک طلایی را از چنگ شوالیۀ ماه (یا در واقع به یک معنا از دست استیون) دربیاورد. استیون اصلا نمی داند که این مجسمه چطور به دست او افتاده و چرا می خواهند آن را از او بگیرند. او فقط می بیند که هر وقت می خواهد مجسمه را به آرتور بدهد انگار بدنش از کنترلش خارج می شود و این اجازه را به او نمی دهد.

جابه جایی های سریع دو شخصیت استیون گرانت و مارک اسپکتور در صحنه های درگیری و گیجی و سردرگمی استیون از اینکه چطور این اتفاقات دارد می افتد، قسمت اول سریال را به یک شروع فوق العاده و مجذوب کننده تبدیل کرده اند. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم جنگجویان خدای ماه چطور از پس لشکر آمیت برمی آیند و استیون چطور قرار است با سرنوشتش کنار بیاید.

  • بازیگران: اسکار آیزاک (Oscar Isaac)، اتان هاوک (Ethan Hawke)، می کالاماوی (May Calamawy)
  • امتیاز: 8.9/10

منبع: theguardian.com

منبع: فرارو
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2040

به "سریال شوالیۀ ماه؛ داستان ابرقهرمان نو مارول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال شوالیۀ ماه؛ داستان ابرقهرمان نو مارول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید