مقاله: موزه زیست کره مونترال (کانادا)

به گزارش تاورنا، بعد از پایان نمایشگاه، کره در جایش باقی ماند. در اصل قرار بود سازه به وسیله پیچ و مهره سر هم شود تا بعد از پایان نمایشگاه از هم باز شود، اما بودجه محدود کارگران را مجبور کرد تا تکه های فولادی سازه را به هم جوش دهند. کار آنها باعث شد کره سرجایش باقی بماند و به موزه زیست کره مونترال تبدیل شود، موزه ای که حالا به یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی شهر در میان مسافران تور کانادا تبدیل شده و در منظره افق شهر جایش را مستحکم کرده است. بعد از پایان نمایشگاه سال 67، کره به مدت 9 سال دیگر به روی عموم باز بود تا این که در یک حادثه در زمان برنامه معمول تعمیر و نگهداری کره و در حین جوشکاری، پوشش آکریلیک آن آتش گرفت و باعث شد تمام کره به یک گلوله آتش تماشایی تبدیل شود، آتشی که به مدت 30 دقیقه شعله ور بود. وقتی آتش مهار شد، دیگر نشانه ای از پوشش آکریلیک نبود و تنها اسکلت فولادی سازه باقی مانده بود. بعد از آتش سوزی کره برای بیشتر از 15 سال بسته ماند.

مقاله: موزه زیست کره مونترال (کانادا)

بالاخره در ژوئن سال 1995، کره از خاکسترها سر بر آورد و این بار با عنوان موزه زیست کره مونترال با تمرکز بر فعالیت های زیست محیطی به روی عموم مردم باز شد. این بار برای پوشش بیرونی کره از هیچ آکریلیکی استفاده نشد؛ به این خاطر که هزینه های گرم یا خنک نگه داشتن این کره فوق العاده عظیم نجومی می شد و همچنین برای جلوگیری از پیش آمدن حادثه های مشابه در آینده. البته در سال 1998 و بعد از یک توفان یخی سخت، موزه بیوسفر به مدت 5 ماه بسته شد. بعد از پشت سر نهادن آتش سوزی و توفان های یخی کانادا، این موزه هنوز سرجایش باقی مانده و همچنان یک مقصد عالی برای مسافران تور کانادا برای لذت بردن از یک شاهکار معماری و همچنین آگاهی پیدا کردن در مورد طبیعت و چالش های زیست محیطی است.

موزه زیست کره مونترال در جزیره سینت هلن در پارک ژان دراپیو قرار گرفته است و از نقاط مختلف شهر به وسیله وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی در دسترس است. مسافران تور کانادا برای رفتن به موزه زیست کره می توانند از ایستگاه مترو ژان دراپیو استفاده کنند. بعد از خروج از ایستگاه به سمت چپ پیچیده و به محض این که یک گنبد فلزی بسیار بزرگ در پیش رویتان ظاهر شد، دوباره به سمت چپ بپیچید. حتی اگر بخواهید هم نمی توانید مسیر رسیدن به آن را گم کنید. قیمت بلیت ورودی موزه بیوسفر برای بزرگسالان 15 دلار و برای نوجوان ها و بچه های کوچکتر از 17 سال رایگان است. موزه از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر به روی عموم باز است. در دوره بین 7 سپتامبر تا 31 می، موزه روزهای دوشنبه و سه شنبه بسته است. توجه داشته باشید که قیمت های ورودی موزه و همچنین ساعات کاری آن می توانند در طول سال متفاوت باشند.

منبع مقاله: موزه زیست کره مونترال (کانادا)

انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1826

به "مقاله: موزه زیست کره مونترال (کانادا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: موزه زیست کره مونترال (کانادا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید