پیش بینی سرمایه گذاری 25 هزار میلیاردریالی در مناطق نمونه گردشگری استان البرز

به گزارش تاورنا، معاون اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با بیان اینکه 17 منطقه گردشگری در استان وجود دارد، گفت: پیش بینی می گردد در این مناطق 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری گردد که در حال حاضر 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

پیش بینی سرمایه گذاری 25 هزار میلیاردریالی در مناطق نمونه گردشگری استان البرز

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور سفر به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش تاورنا از کرج، سعید امینی در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که ظهر امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار گردید، با اشاره به اینکه برنامه های اقتصاد مقاومتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در 2 بخش است، گفت: این 2 بخش شامل معرفی شرایط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز و عملکرد دولت فعلی و برنامه ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با بیان اینکه بخش نخست این عملیات شامل 4 حوزه است، اضافه کرد: بخش نخست متشکل از حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و حوزه سرمایه گذاری و تامین منابع است.

وی با اشاره به بخش دوم برنامه عملیاتی با موضوع اقتصاد مقاومتی، گفت: تدوین بسته حمایت از کارگاه های فراوریی صنایع دستی و فرش، ایجاد ظرفیت های جدید در هتلینگ و تدوین بسته حمایت از گردشگری و اجرای آن از برنامه های بخش دوم است.

امینی با بیان اینکه از زمان تاسیس استان البرز در بخش میراث فرهنگی 236 اثر ثبت تاریخی و طبیعی شده است، اضافه کرد: 45 مورد میراثی مرمت شده و 12 مورد تاریخی معین حریم آثار شده است.

وی با اشاره به تحویل مجموعه تاریخی کاخ مروارید به میراث فرهنگی، ادامه داد: اعتبارات مناسب برای این مجموعه به سبب عدم معین مالکیت آن دریافت نمی گردد.

امینی با بیان اینکه 500 اثر از زمان تاسیس استان البرز شناسایی شده است، اضافه کرد: در حوزه صنایع دستی مواردی مانند صدور پروانه فراوری انفرادی، صدور پروانه فراوری کارگاهی، آموزش هنرجویان و تسهیلات بانکی وجود دارد.

وی با اشاره به صدور 3 هزار و یکصد مورد در بخش مشاغل خانگی و صدور 220 مورد فراوری کارگاهی، ادامه داد: 5 هزار و 200 مورد هنرجو در بخش آموزش صنایع دستی آموزش دیده اند و یک هزار و 460 مورد در تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

امینی با بیان اینکه 12 رشته در بخش صنایع دستی در استان البرز وجود دارد، اضافه کرد: تعداد بیمه شدگان صنایع دستی یک هزار و 328 مورد است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به پروژ ه های در حال انجام در قالب پروژه های هتل و محل های اقامتی، بیان نمود: 6 پروژه با حجم سرمایه گذاری 237 میلیارد ریال وجود دارد و پیش بینی اشتغال 378 نفر در این پروژه شده است.

وی با اشاره به وجود 17 نمونه منطقه گردشگری در استان البرز، بیان نمود: پیش بینی می گردد در این مناطق 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری گردد که در حال حاضر 100 میلیارد ریال سرمایه گذرای شده و برای 17 منطقه گردشگری، اشتغال 5 هزار نفر پیش بینی شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 711

به "پیش بینی سرمایه گذاری 25 هزار میلیاردریالی در مناطق نمونه گردشگری استان البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سرمایه گذاری 25 هزار میلیاردریالی در مناطق نمونه گردشگری استان البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید