کشف و ضبط سکه های اشکانی حین معامله در رامشیر

سرپرست اداره میراث فرهنگی رامشیر گفت: بیش از 50 سکه تاریخی، اشیای فرهنگی و تاریخی مربوط به دوره های اشکانی و الیمایی حین معامله کشف و ضبط شد.

کشف و ضبط سکه های اشکانی حین معامله در رامشیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان، محمدصالح شیخعلیپور روز شنبه پنجم مردادماه 98 با اعلام این خبر گفت: در روزهای گذشته تعداد زیادی سکههای تاریخی و اشیا تاریخی و فرهنگی از دو فرد که در حال معامله این اشیا بودند، کشف و ضبط شد.

او با بیان اینکه افراد مذکور دستگیر شده اند اضافه نمود: اشیای کشفشده شامل 48 قطعه سکه اشکانی (الیمایی)، یک قطعه سکه اشکانی دراخما، دو قطعه سکه اسلامی، 9 قطعه سکه صدر اسلام، یک قطعه سکه اسلامی متعلق به قرن 11، دکمههای سیمین زراندود شده، 22 مهره عقیق، دستبندهای فلزی، انگشتر مفرغی و قطعات فلزی مختلف است که توسط دستگاه فلزیاب کشف و از سوی نیروی انتظامی ضبط شدند.

شیخعلیپور مطرح نمود: این اشیا، پس از ضبط در اختیار کارشناسان میراث فرهنگی قرار داده شد و پس از بررسی تاریخی بودن آنها محرز شد، پس از انجام روند قضایی، اشیای کشف شده از طریق دادگستری به ادارهکل میراث فرهنگی، استان تحویل داده شد.

او اضافه نمود: در حال حاضر اداره کل میراث فرهنگی خوزستان علیه دو فرد دستگیرشده شکایت کرده و پرونده در حال بررسی بیشتر است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 شهریور 1398 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 248

به "کشف و ضبط سکه های اشکانی حین معامله در رامشیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف و ضبط سکه های اشکانی حین معامله در رامشیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید