آخرین شرایط فیل متولد شده در باغ وحش ارم، صندلی فیل ها بزرگتر می گردد

به گزارش تاورنا، به دنبال انتشار اخباری درباره تولد یک فیل ماده در باغ وحش ارم تهران، دامپزشک این باغ وحش درباره شرایط سلامت فیل مادر و نوزاد و اقدامات اجرا شده برای مراقبت از آن ها شرح داد.

آخرین شرایط فیل متولد شده در باغ وحش ارم، صندلی فیل ها بزرگتر می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی خانه های ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پیمان محمدزاده گفت: فیل های باغ وحش ارم تهران طی سال 1392 از یک یتیم خانه فیل ها در کشور سریلانکا - به عنوان هدیه رییس جمهوری سریلانکا به رییس جمهوری وقت ایران - به کشور منتقل شدند. هردوی این فیل ها هنگام ورود به کشور هشت سال سن داشتند.

وی ادامه داد: پیش از این نیز گزارش هایی از بارداری فیل ماده باغ وحش ارم تهران منتشر شده بود اما به طورکلی درمورد فیل ها مسئله آبستنی کاذب وجود دارد. از سویی دیگر آخرین جفت گیری فیل نر و ماده این باغ وحش در اریبهشت ماه سال 1398 اتفاق افتاده بود که ما پس آن احتمال می دادیم که فیل ماده باردار شده باشد.

دامپزشک باغ وحش ارم تهران با اشاره به اینکه فیل ماده این باغ وحش حدود 24 ماه باردار بوده است، توضیح داد: طول بارداری در فیل ها معمولا بین 20 تا 22 ماه است اما فیل ماده باغ وحش ارم تهران به دلیل اینکه بارداری اول خود را تجربه می کرد و از سویی دیگر بارداری فیل های آسیایی در محیط اسارت بسیار کم رخ می دهد، بارداری طولانی تری را تجربه کرد.

محمدزاده در ادامه با بیان اینکه نوزاد متولد شده ماده و مقداری جثه او از حد طبیعی کوچکتر است، اظهار کرد: همین مسئله سبب شده است که برای استفاده از شیر فیل مادر احتیاج به آموزش و وقت بیشتری داشته باشد. به طور کلی فیل ها به طور متوسط در هر وعده نیم لیتر شیر مصرف می نمایند و در طول روز باید هشت لیتر شیر خورده باشند. کوشش می کنیم فیل مادر و نوزاد به صورت طبیعی این فرایند را طی نمایند و احتیاج به دخالت انسانی یا تغذیه دستی نداشته باشند.

به گفته وی فیل هایی که در بدو تولد به صورت دستی تغذیه می شوند، طول عمر کوتاهی خواهند داشت و ممکن است خیلی زود از بین بروند.

دامپزشک باغ وحش ارم تهران با تاکید بر اینکه از بدو تولد این فیل در باغ وحش با متخصص های کشورهای مختلف در زمینه فیل های آسیایی مشورت نموده ایم، اظهارکرد: با توجه به استعداد فیل مادر و نوزاد کوشش ما این است که شیر خوردن طبیعی حیوان ادامه داشته باشد و از شیرهای مصنوعی استفاده نکنیم.

محمدزاده ادامه داد: از سویی دیگر درحال حاضر فیل مادر و نوزاد به صورت قرنطینه و در صندلیی جداگانه نگهداری می شوند البته این صندلی به صورت هوشمند و با استفاده از دوربین به صورت دائم درحال آنالیز هستند و میزان نور، رطوبت، دما، اکسیژن و... منطبق با شرایط استاندارد است همچنین علائم حیاتی هر دو فیل نیز در شرایط مناسب و پایدار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اقدامات درمانی فیل مادر و نوزاد نیز بلافاصله پس از زایمان و با استفاده از دستگاه هایی که احتیاج به تماس مستقیم با حیوان ندارند، صورت گرفته است، گفت: از فیل نر نیز درحال حاضر به صورت جداگانه نگهداری می گردد و به دنبال احداث صندلیی اختصاصی برای فیل نر هستیم.

دامپزشک باغ وحش ارم تهران در انتها در پاسخ به این پرسش که آیا صندلی فیل ها در باغ وحش ارم تهران استاندارد هست یا خیر؟ شرح داد: صندلی فیل ها استاندارد است اما ما به دنبال توسعه این صندلی هستیم تا در آینده فیل نر و فیل نوزاد با یکدیگر برخوردهای فیزیکی نداشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1635

به "آخرین شرایط فیل متولد شده در باغ وحش ارم، صندلی فیل ها بزرگتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط فیل متولد شده در باغ وحش ارم، صندلی فیل ها بزرگتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید