سلامتی و پزشکی

استعفای نخست وزیر فرانسه و کوشش مکرون برای بازسازی اقتصاد پساکرونا

کاخ ریاست جمهوری فرانسه از کناره گیری ادوارد فیلیپ از مقام نخست وزیری اطلاع داد و گفت امانوئل مکرون تا چند ساعت دیگر نخست وزیر جدید را معرفی می نماید.

15 تیر 1399

فرایند درمانی علیرضا کریمی با فیزیوتراپی آغاز شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از به نقل از سایت پزشکی ورزشی ایران، علیرضا کریمی دارنده مدال های نقره و برنز کشتی آزاد جهان که با حمایت فدراسیون پزشکی ورزشی و کشتی تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، این روزها فیزیوتراپی خود را در هیات پزشکی ورزشی استان البرز...

12 تیر 1399

بازار سرمایه در انتظار پول هلیکوپتری

مهم ترین و واضح ترین پیامی که در این گفت وگوها برای سرمایه گذاران وجود دارد، این است که در صورت مواجهه با موج بزرگ کاهش درآمد و افزایش ضعف در بازدهی اوراق بهادار، به یک فرایند مدیریتی قدرتمند احتیاج خواهد بود .

11 تیر 1399

تمام خانوارهای یارانه بگیر می توانند وام یک میلیونی دریافت نمایند

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا گفت: زمان مشخصی برای اتمام ارسال کدملی سرپرستان خانوار برای دریافت وام یک میلیونی وجود ندارد و تمام خانوارهای یارانه بگیر این تسهیلات را دریافت می نمایند.

10 تیر 1399

دست دوستی و همکاری عمران خان به هند برای مقابله با کرونا

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز پنجشنبه گفت: این کشور آماده همکاری با هند و یاری برای غلبه بر چالش پیش روی قشر ضعیف ناشی از عواقب شیوع ویروس کووید-19 است.

10 تیر 1399

ارسال کالاهای ضروری به بیمارستان ها با روبات خودران

شرکت آمریکایی نورو (Nuro) وسیله نقلیه روباتیکی توسعه داده که می تواند به صورت اتوماتیک مواد غذایی و دیگر کالاهای مهم را به مراکز بهداشتی و بیمارستان ها ارسال کند.

9 تیر 1399

شناسایی 1297 بیمار جدید کووید 19 در کشور ، فوت 88 بیمار جدید

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از شناسایی 1297 بیمار جدید کووید 19 اطلاع داد و گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 88 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند.

8 تیر 1399

آخرین تحلیل ها درباره سلامت کیم؛ چرا تیم پزشکی چین راهی کره شمالی شد؟

چین یک تیم پزشکی برای رسیدگی به شرایط رهبر کره شمالی به این کشور اعزام نموده و این موضوع احتمالاً بی ارتباط با شرایط سلامت رهبر کره شمالی نیست.

3 تیر 1399

چه کسانی از حذف قیمت مسکن در سایت های اینترنتی سود می برند؟

در یکی دو هفته گذشته قیمت خودرو و مسکن از سایت های خرید و فروش اینترنتی حذف شده است. اتفاقی که با توجیه بازگرداندن آرامش به بازار افتاد اما پس از حذف قیمت ها هنوز هم آرامش به بازار برنگشته است.

2 تیر 1399

بازگشایی سینما ها داوطلبانه شد

در این جلسه ضمن بررسی ضوابط بازگشایی سالن های سینما جهت پیشنهاد به ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد بازگشایی سینما ها پس از اعلام، داوطلبانه باشد و همه سینما ها ملزم به بازگشایی نباشند.

1 تیر 1399

سازمان ملل: دنیا در آستانه همه گیری گرسنگی به دنبال اپیدمی کرونا

رئیس آژانس غذایی سازمان ملل متحد هشدار داد: همزمان با همه گیری دنیای کروناویروس، دنیا در آستانه همه گیری گرسنگی نیز هست که در صورت عدم اقدام فوری می تواند منجر به قحطی های متعدد گردد.

30 خرداد 1399

دستور العمل غیرانسانی ایالت نیویورک: بیماران دچار ایست قلبی را احیا نکنید

ایالت نیویورک آمریکا در دستورالعملی جدید خاطرنشان کرد که کادر اورژانس نیازی به احیای بیماران دچار ایست قلبی ندارند.

29 خرداد 1399

ادامه اعتراضات خشونت آمیز در حومه پاریس

رسانه های فرانسه امروز (سه شنبه) از ادامه اعتراضات خشونت آمیز در محله های کم درآمد پاریس در اعتراض به تشدید قوانین مربوط به قرنطینه خبر دادند.

28 خرداد 1399

برگزاری امتحانات دانشجویان دانشگاه شهرکرد بستگی به اتمام کلاس ها دارد

معاون آموزشی دانشگاه شهرکرد گفت: به خاطر ویروس کرونا امتحاناتی که از دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی گرفته می گردد، متفاوت است و برگزاری امتحانات بستگی به اتمام کلاس های دانشجویان دارد.

27 خرداد 1399

می خواستم با ترجمه کتاب های کلاسیک مردم را با تحلیل های بی طرفانه آشنا کنم

به گزارش خبرنگاران محسن ثلاثی مترجم آثار جامعه شناسی و انسان شناسی و استاد بازنشسته گروه انسان شناسی دانشگاه تهران است. او برای ترجمه کتاب فراسوی چپ و راست اثر آنتونی گیدنز برنده جایزه کتاب سال شد. این استاد بازنشسته دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران،...

22 خرداد 1399

ماکرون به دنبال موافقت پوتین با آتش بس جهانی

رییس جمهور فرانسه اظهار کرد، موافقت سه کشور از پنج عضو شورای امنیت را برای حمایت از درخواست سازمان ملل در مورد آتش بس جهانی به منظور تمرکز بین المللی بر همه گیری کرونا به دست آورده و امیدوار است که به زودی موافقت همتای روس خود را نیز در این زمینه کسب کند.

19 خرداد 1399

تعطیلی مجدد بوستان های پایتخت تا اطلاع ثانوی

بوستان های شهر تهران که از ایام نوروز به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده بود، پس از چند روز بازگشایی از سه روز پیش با دستور مجدد این ستاد تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

18 خرداد 1399

توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا

موسوی گفت: پس از انتقال هموطنان عزیز به داخل کشور، وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اِعمال پروتکل های بهداشتی ندارد و اصولا چنین امر مهمی در حوزه وظائف و ماموریت های وزارت امور خارجه قرار ندارد.

17 خرداد 1399

سازمان ملل بمباران بیمارستان مبتلایان به کرونا در لیبی را محکوم کرد

سازمان ملل متحد حمله نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر به بیمارستان محل بستری بیماران مبتلا به کرونا در جنوب طرابلس پایتخت لیبی را محکوم کرد.

10 خرداد 1399

حقایق ساخت واکسن کرونا؛ واکسن کرونا واقعا چه زمانی به دست مردم می رسد؟

شیوع ویروس کرونا کووید 19 در تمام کشورهای دنیا حسابی دردسرساز شده است و چرخ فراوری و صنعت را در اغلب کشورهای مبتلا فلج نموده است. پاندمی یا دنیا گیری این ویروس تا زمان ساخت واکسن برای درمان کرونا تنها با کنترل، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، در خانه ماندن...

9 خرداد 1399
تعداد: (168)