آیا می توان وام مسکن مهر را به کس دیگری انتقال داد؟

به گزارش تاورنا، با خبرنگاران اطلاعات حقوقی و ملکی خود را به روز نگه دارید.

آیا می توان وام مسکن مهر را به کس دیگری انتقال داد؟

جهت دریافت خدمات قیمت بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

چند سالیست که طرح های مختلفی برای خرید خانه در قالب وام مسکن توسط بانک ها ارائه می گردد و این طرح های گوناگون سبب شده تا بخش اعظمی از مردم که جزو افراد متوسط یا کم توان جامعه محسوب می شدند صاحب خانه شوند. یکی از این طرح ها که در سالهای اخیر اجرا شده وام مسکن مهر است. اما برای یکی از کاربران خبرنگاران این سوال پیش آمده که آیا انتقال آپارتمان های دارای وام مسکن مهر (بانک مسکن) ممکن خواهد بود؟

مشاوران حقوقی خبرنگاران در این گزارش به سوال این مخاطب پاسخ می دهند.

پاسخ:

رویه بانک ها در حال حاضر این است که چنان چه آپارتمان سند دار نگردد، امکان انتقال وام به دیگری وجود ندارد؛ لیکن، امکان انتقال با وکالتنامه و با قید پذیرش شرایط انتقال از جانب بانک، ممکن خواهد بود.

سوال:

آیا امکان انتقال امتیاز زمین تعاونی مسکن وجود دارد؟

پاسخ:

چنان چه در برگ واگذاری، شرط عدم امکان انتقال قید نشده باشد، قاعده به کلی بر امکان انتقال می باشد. ولی ضروری است که این انتقال به تایید شرکت تعاونی نیز برسد و چنانچه به صورت سهام باشد، انتقال اوراق مذکور باید در دفاتر شرکت به ثبت برسد (استعلام از شرکت تعاونی مسکن الزامی است).

منبع: پیام دلتا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 719

به "آیا می توان وام مسکن مهر را به کس دیگری انتقال داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می توان وام مسکن مهر را به کس دیگری انتقال داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید