انهدام باند سرقت مسلحانه در کهریزک ، انتها کار بهمن و 5 همدستش

به گزارش تاورنا، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند شش نفره سرقت مسلحانه محموله بار در کهریزک اطلاع داد.

انهدام باند سرقت مسلحانه در کهریزک ، انتها کار بهمن و 5 همدستش

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم در تبادل نظر با فارس از انهدام باند سرقت مسلحانه محموله اطلاع داد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت توضیح داد: 24 اسفند سال گذشته کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت در جریان آدم ربایی راننده کامیون و سرقت مسلحانه خودرویش در منطقه شورآباد قرار گرفتند.

سردار لطفی گفت: با اعلام این خبر کارآگاهان وارد عمل شده و در تحقیقات شاکی گفت که از انباری در کهریزک 215 کارتن سیگار خارجی بار زده و به سمت اصفهان حرکت کرد اما در منطقه شورآباد دو خودروی پژو و پراید با چند مرد مسلح راستا را بسته و خود را مأمور معرفی کردند؛ سپس در یک اقدام به سمتش حمله ور شده و دست و پا و چشم هایش را بستند و سوار خودروی پراید نموده و راه افتادند. یکی از سارقان پشت فرمان خودروی وی نشست و به حرکت درآمد. چندین ساعت بی هدف پراید حرکت کرد درنهایت دست و پا بسته در منطقه قلعه نو رهایش کردند.

سردار لطفی توضیح داد: با شکایت مرد جوان و تحقیقات کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت معین شد که سارقان مسلح پلاک خودروهایشان را مخدوش نموده و هیچ رد و نشانی از خود به جا نگداشته اند. در ادامه تحقیقات تیم تحقیق با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم پیروز شدند سردسته باند به نام بهمن را شناسایی و بازداشت نمایند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: بهمن که نگهبان انبارهای شورآباد و کهریزک بود و اشراف کامل به انبارها داشت، در تحقیقات به جرم خود اعتراف و بیان کرد که به همراه 5 نفر از هم محلی هایش نقشه سرقت بار خودروها را کشیده و از آنجایی که نگهبان انبارها بوده از ساعت بارگیری و نوع بارها آگاه بوده است. ضمناً با تهیه سلاح و تجهیزات نظامی، خود را مامور معرفی و راه خودروها را سد نموده و با تهدید سلاح، راننده ها را سوار خودروها نموده و پس از چندین ساعت گرداندن در شهر آنها را رها می کردند.

بهمن اعتراف کرد که محموله اول که یک بار سیگار بود را به یک مالخر در تهران فروخته و دو بار پارچه را پس از سرقت به انبارهایشان انتقال داده و خودروها را در سطح شهر رها می کردند؛ همچنین با فروش اموال مسروقه تعداد 4 دستگاه خودروی سواری (سه دستگاه پژو پارس و یک دستگاه پژو405) خریداری نموده و پول ها را بین خودشان تقسیم نموده اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت توضیح داد: با اعتراف متهم جوان، تمامی اعضای این باند 6 نفره در یک اقدام ضربتی بازداشت و به جرم خود معترف شدند؛ همچنین در بازرسی از مخفیگاه سارقان چهار دستگاه خودروی سواری به همراه دو دستگاه وانت نیسان محموله های 150 طاقه پارچه کشف و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سردار علیرضا لطفی اظهار داشت: تبهکاران تا به امروز به سه فقره سرقت مسلحانه محموله اعتراف نموده که ارزش ریالی سرقت ها بالغ بر پنج میلیارد تومان برآورد شده است.

گفتنی است که به گفته سردار لطفی تحقیقات تکمیلی جهت آنالیز سوابق کیفری متهمان و دستگیری خریداران اموال مسروقه و شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1611

به "انهدام باند سرقت مسلحانه در کهریزک ، انتها کار بهمن و 5 همدستش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند سرقت مسلحانه در کهریزک ، انتها کار بهمن و 5 همدستش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید