بهترین منطقه ها لندن برای اقامت

به گزارش تاورنا، هزینه های اقامت در شهر لندن در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی گران تر است، ولی با اندکی تحقیق می توان مکان مناسبی را برای مسکن در این شهر پیدا کرد.

بهترین منطقه ها لندن برای اقامت

بناهای قدیمی یادگارهایی از دوران گذشته هستند که در هنگام گردش در شهر لندن می توان آن ها را در اقصی نقاط شهر در قالب آثار فرهنگی و غذایی سراسر جهان مشاهده کرد. ولی از طرفی، هزینه های اقامت در این شهر تاریخی و زیبا در هر نوع اقامتگاهی اعم از هتل پنج ستاره یا مقرون به صرفه قیمت نسبت به سایر شهرهای اروپایی گران تر است. ازاینرو، باید پیش از سفر به لندن برترین نقاط برای اقامت در طول سفر را شناسایی کرد. در ادامه، برای آشنایی با برخی از برترین مکان های اقامتی در شهر لندن با خبرنگاران همراه شوید!

1. وایت هال و وست مینستر (Whitehall and Westminster)

ساختمان ها و بناهای منطقه وست مینستر مانند Nelsons Column، Big Ben، کاخ وست مینستر (محل مجلس های بریتانیا) و Westminster Abbey از جمله معروف ترین منطقه های شهر لندن هستند. علاوه براین دو مورد از برترین مجموعه های شهر به نام گالری ملی و تیت بریتانیا (نگارخانه ملی هنر بریتانیا) در کنار یکی از مشهورترین میدان های لندن، میدان ترافالگار، در این منطقه قرار دارند. همچنین پیاد روی در این ناحیه بسیار آسان بوده و مملو از فروشگاه ها، کافه ها و مراکز اقامتی کوچک و مناسب است.

اقامتگاه Artist Residence

این مهمانسرا به سبک بوتیکی محلی آرام و لوکس دارای ده اتاق با طراحی تلفیقی از آجر و چوب و مبلمان سبک vintage است.

هتل Cherry Court

هتلی مناسب برای اقامت در سفرهای خانوادگی به سبک معماری ویکتوریایی که در خیابانی آرام واقع شده است و با هزینه ای اندک می توان از اتاق های تمیز و راحت، کارکنان خوش برخورد و باغ کوچک آن استفاده کرد.

2. سنت جمیز و می فر (St Jamess and Mayfair)

این دو ناحیه نیز از برترین منطقه ها شهر لندن به شمار می فرایند که مراکزی مانند اقامتگاه های مجلل در نزدیکی گرین پارک، باشگاه آقایان در پال مال و رستوران ها و فروشگاه های شیک در خیابان سنت جیمز و جرمین واقع است. علاوه بر این، بسیاری از سفارتخانه ها، هتل های مجلل، دفتر مرکزی شرکت های بزرگ تجاری در منطقه می فر مستقر هستند. اگرچه خیابان پیکادلی امروزه معروفیت گذشته خود را در اختیار ندارد ولی به لحاظ اجتماعی کلیه ویژگی های خود را حفظ کرده است.

هتل 41

هتل بوتیکی که با 30 اتاق بی عیب و نقص در مقابل Royal Mews قرار داشته و فضای داخلی آن پوشیده از چوب های روشن و تیره است. همچنین در حین حضور در سالن بزرگ هتل می توان از تنقلات متنوع آنجا استفاده کرد.

هتل Sumner

مهمانسرایی بوتیکی به سبک معماری جورجیا که دارای 20 اتاق لوکس و مجهز به اتاق پذیرایی است.

3. سوهو و فیتزرویا (Soho and Fitzrovia)

سوهو ناحیه ای در غرب لندن با خیابان های باریک و نور قرمز که محل رفت و آمد اصحاب هنر و رسانه است. یکی از تحولات اخیر در این ناحیه به ویژه در خیابان کامپتون رشد حضور رستوران های باکیفیت است. همچنین تعدادی رستوران و کافه نیز در شمال خیابان آکسفورد وجود دارند.

Hazlitts

ساختمانی متعلق به قرن هجدهم میلادی با سوئیت های رومانتیک که چیدمان آن نیز با مبلمان و کتاب های آن دوره انجام گرفته است؛ نکته قابل توجه اینکه کتابخانه ای کوچک در کنار آتش در این مکان وجود دارد.

Dean Street Townhouse

یکی از شعب زنجیره هتل های Soho House است که در مکانی زیبا و اتاق های مجلل، شکوه سال های 1730 را حفظ کرده است.

4. کوونت گاردن (Covent Garden)

منطقه کوونت گاردن از قرن هفدهم میلادی به عنوان نخستین ناحیه اشرافی لندن برای کار و زندگی تبدیل شد. در حال حاضر، این میدان محل تجمع هنرمندان خیابانی بوده و یکی از جاذبه های توریستی لندن به شمار می رود. همچنین خیابان های شمالی این منطقه از شهر لندن مانند خیابان های Long Acre, Neal و Floral محل استقرار فروشگاه ها کفش و پوشاک معروف است. جذابیت این منطقه به لحاظ سرزندگی، حیات خیابانی، خرید و ... غیر قابل انکار است.

Hoxton Holborn

این هتل با ساختمانی بروتالیستی دارای 174 اتاق است که کلیه اتاق ها دارای منظره زیبا و راحت بوده و با رنگ های آرام و وسایلی به سبک رترو مانند رادیوهای رابرت و کتاب های vintage تزئین شده اند.

The Fielding

این هتل با سالنی به شکل پیاده رو در پشت خانه اپرا در مرکز شهر لندن قرار داشته و موقعیت مکانی آن کاملا خوب و مناسب است.

5. بلومزبری و کینکز کراس (Bloomsbury and Kings Cross)

معروفیت این منطقه به دلیل وجود مکان هایی مانند موزه بریتانیا و دانشگاه لندن و ارتباط آن با ادبیات بوده و از اینرو، به ناحیه تعلیم و تربیت معروف است. میدان های این منطقه به سبک معماری جورجیا بوده و به راحتی می توان در آن ها تردد کرد. در بخش مالی کینکز کراس نیز ناحیه جدیدی وجود دارد که در آن میدان ها، گالری ها و رستوران ها خارج از محدودع صنعتی قرار گرفته اند.

هتل Great Northern

کلیه 91 اتاق این هتل دوست داشتنی دارای چیدمان منحصربفردی هستند. اتاق های کوچک نیز کوشت نام دارند که یادآور تختخواب های قطار هستند.

هتل Ridgemount

این هتل مشهور و خانوادگی اگرچه قدیمی است ولی کاملا تمیز و مرتب بوده و دارای اتاق ای متعددی است. ظرفیت اتاق های خانوادگی این هتل تا 5 نفر است.

6. کلرکنول (Clerkenwell)

این ناحیه از شهر لندن در منطقه ای مرتفع قرار داشته و سبک معماری بناها و خانه های آن تلفیقی از معماری جورجیایی و ویکتوریایی است. از جمله مراکز حاضر در این منطقه می توان به مراکز املاک و مستغلات، انبارهای قدیمی و استودیوهای هنری اشاره کرد. اگرچه این منطقه در گذشته جزیی از جاذبه های گردشگری نبوده، ولی از دهه 1990 با حضور فروشگاه ها، رستوران ها و کافه ها به یکی از مراکز مشهور لندن تبدیل شده است.

The Rookery

خانه ای به سبک معماری جورجیایی با دیوارهای مرتفع و کفپوش های سنگی که اتاق های زیبایی به سبک باروک که با اشیای عتیقه تزیین شده اند.

هتل Zetter & Zetter Townhouse

هتلی با 59 اتاق و به سبک خانه ای ساده که دارای اتاق های رنگی و بزرگ است و هیچ نشانی از سبک های عجیب وجود ندارد.

7. شرق لندن

تصویری سنتی از خاتمه شرق که تلفیقی رمانتیک از جامعه و همزیستی را نشان می دهد. امروزه بافت شهری ناحیه غرب لندن بصورت صنعتی است. این منطقه همواره در حال جنب و جوش بوده و فعالیت های خلاقانه و هنری در آنجا در جریان است.

هتل Boundary

این هتل دارای 12 اتاق و سوئیت است که هر یک از آن ها به سبک هنری مختلفی تزئین شده اند.

مهمانسرای Rose & Crown

این مهمانسرا در بالای مکانی تفریحی در مقابل Clissold Park واقع شده است و اطراف آن نیز مملو از رستوران ها، کافه ها و فروشگاه ها است. اتاق های این هتل نیز بسیار شیک و مجلل هستند.

8. ساوت بانک و ساوت وارک (The South Bank and Southwark)

بسیاری از جاذبه های گردشگری لندن از جمله London Eye و موزه جنگ سلطنتی در این منطقه حضور دارند. روگذر رودخانه نیز عاری از ترافیک بوده و حتی می توان پیاده از آنجا عبور کرد. همچنین این منطقه محل برگزاری جشنواره های مختلف است. در بخش شرقی منطقه ساوت وارک نیز تیت مدرن، خانه تئاتر شکسپیر و برج شارد لندن واقع شده است. خیابان های جنوبی منطقه بیشتر حالت مسکونی دارند و دوخیابان Maltby و Bermondsey مرکز تجمع رستوران ها و علاقه مندان به غذا است.

Tune

هتلی با اتاق های کوچک و مقرون به صرفه که کلیه وسایل آن از جمله میزها، جایگاه ها و غیره مقرون به صرفه قیمت بوده و پرداخت هزینه امکاناتی مانند حوله اختیاری است.

Citizen M Bankside

هتلی با سبک بسیار بالا که در آن میهمانان همانند شهفرایندان و کارکنان در جایگاه سفرا قرار دارند. همچنین هتل دارای 192 اتاق است که چیدمان آن به سبک مدرن بوده و در داخل اتاق ها تخت های بزرگ، جایگاه های راحتی، آثار هنری اصل و کتاب ها قرار دارند.

9. کینگستون و چلسی (Kensington and Chelsea)

شهر لندن مرکز موزه های بزرگ و معروفی مانند موزه ویکتوریا و آلبرت و نیز موزه علوم و تاریخ طبیعی است و منطقه کینگستون نیز مرکز املاک باارزش و گرانقیمت است. از اینرو، بسیاری از خانواده های ثروتمند و مرفه نیز در این منطقه ساکن هستند. منطقه چلسی نیز میزبان پیشگامان سبک Swinging London مانند David Bailey, Mick Jagger و George Best از سال های دهه 1960 است.

Nadler Kensington

اقامتگاهی مدرن و باکیفیت که عاری از هرگونه همهمه است.

Main House

در این هتل میهمانان مفهوم واقعی حریم خصوصی را درک می کنند. سوئیت های این هتل (با 2 اتاق خواب) بزرگ هستند، بطوری که مساحت هر یک از آنها به میزان یک طبقه است.

منبع: کجارو / roughguides.com
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1927

به "بهترین منطقه ها لندن برای اقامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین منطقه ها لندن برای اقامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید