تور ترکیه ارزان: ترکیه، شهرهای زیرزمینی بیشتری را در قرشهیر افتتاح می نماید

به گزارش تاورنا، ترکیه امیدوار است با افتتاح 15 شهر زیرزمینی در قرشهیر بتواند این شهر را بیشتر به گردشگران معرفی نموده و باعث جذب گردشگران بین المللی گردد.

تور ترکیه ارزان: ترکیه، شهرهای زیرزمینی بیشتری را در قرشهیر افتتاح می نماید

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

15 شهر زیرزمینی در استان قرشهیر ترکیه وجود دارد که 3 شهر در حال حاضر به روی عمومی باز است، اما گردشگران به زودی می توانند در این محوطه تاریخی بیشتر به گشت و گذار بپردازند.

این شهرهای زیرزمینی در واقع یکسری تونل مرتبط هستند که مسیحیان در دوران آزار و اذیت امپراطوری روم، به عنوان پناهگاه و محل پرستش ساخته بودند. این تونل ها به صورت یک شهر ساخته شده اند و هر بخش برای هدف خاصی نظیر عبادتگاه، محل نگهداری حیوانات، دروازه های ورودی، چاه های آب و حتی لوله های تهویه در نظر گرفته شده است.

تا به امروز 3 شهر موجور (Mucur)، کپز (Kepez) و دولکادیرلی (Dulkadirli) به روی گردشگران باز بوده است. موجور با 42 اتاق به عنوان بزرگ ترین شهر زیرزمینی حساب می آید و گفته شده که شهر دولکادیرلی یک صومعه زیرزمینی بوده است. در حال حاضر فعالیت هایی در حال اجرا است تا 12 شهر به جامانده را برای دسترسی گردشگران آماده نمایند.

صدها نمونه از این شهرهای زیرزمینی در منطقه کاپادوکیا وجود دارد. این منطقه را دروازه مهمی به امپراطوری رومی می دانستند و شهر قرشهیر را به طور خاص به عنوان مرکز وقایع مهم سیاسی در این بازه زمانی تلقی می کردند. درینکویو (Derinkuyu) مشهورترین و بزرگ ترین شهر زیرزمینی در این منطقه است که از سال 1969 به روی عموم باز بوده و گنجایش 20 هزار نفر را دارد.

با وجود تاریخ غنی و آبگرم های معروف قرشهیر، در بین گردشگران بین المللی خیلی شناخته شده نیست و در نتیجه امید می رود شهرهای زیرزمینی تازه اکتشاف شده بتواند گردشگران بیشتری را به این منطقه بکشاند. محبوبیت ترکیه به عنوان مقصدی برای گذراندن تعطیلات، با افزایش زیادی همراه بوده و وزیر گردشگری این کشور انتظار دارد با شروع سال 2019 این رکورد شکسته گردد.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2006

به "تور ترکیه ارزان: ترکیه، شهرهای زیرزمینی بیشتری را در قرشهیر افتتاح می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: ترکیه، شهرهای زیرزمینی بیشتری را در قرشهیر افتتاح می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید