دیدن از حیوانات عجیبی در تور مالزی

به گزارش تاورنا، در کنار تمام فعالیت های تفریحی و جاذبه های دیدنی که در سفر به مالزی خواهید دید، باغ وحش ها و پارک های طبیعی مالزی هم هستند. این پارک ها و باغ وحش ها، حیواناتی را برای شما در محیط طبیعی زندگی شان به نمایش می گذارند که تاکنون در عمرتان نه دیده اید و نه نام آن ها را شنیده اید. این حیوانات بومی مالزی در جنگل های انبوه بارانی مالزی، زندگی می نمایند و هم اکنون تبدیل به یکی از جاذبه های مالزی شده اند. در تور مالزی می توانید به دیدن باغ وحش کوالالامپور بروید یا اینکه در تورهای طبیعت گردی و سافاری شرکت کنید. تماشای این حیوانات نه تنها برای بچه ها بلکه برای عاشقان حیات وحش و عکاسان نیز بسیار تماشایی و جذاب است. در مجله گردشگری خبرنگاران با حیوانات بومی مالزی که برای ما ایرانی ها عجیب و غریب هستند، آشنا می شوید.

دیدن از حیوانات عجیبی در تور مالزی

خرس آفتابی | Sun bear

یکی دیگر از حیوانات بومی که در تور مالزی و در باغ وحش های مالزی یا در تورهای حیات وحش این کشور، ببینید، خرس های آفتابی هستند. نام دیگر خرس آفتابی، خرس عسل هم هست. چرا که این خرس ها به شدت عاشق خوردن عسل و شیره گیاهان و درختان هستند. همچنین این حیوانات از حشرات کوچک و میوه ها هم تغذیه می نماید. با مشام خود، بوی غذای مورد علاقه اش را دنبال نموده تا آن را بیابد. خرس آفتابی کوچکترین خرس های دنیا هستند که رنگی سیاه دارند و در جنگل های گرمسیری و پر باران زندگی می نمایند. در نتیجه این نوع از خرس، خواب زمستانی ندارد. اگر در تورهای طبیعت گردی و جنگل نوردی شرکت نموده اید یا مسیرهای جنگلی را می پیمایید، شاید در مسیرتان، یکی از این خرس های بی آزار را ببینید.

حشره چوبی به نام Phobaeticus chani

این حشره بزرگترین حشره دنیا است که بسیار شبیه به چوب است. طول هر یک از این حشره ها می تواند به 50 سانتی برسد. اگر به عکس این حشره نگاهی بیندازید، انگاری به شاخه های تیکه شده درختان نگاه می کنید. از این گونه حشره در دنیا تاکنون سه گونه کشف شده است که اولین آن ها در جنگل های بورنئو پیدا شدند. اگر به پارک پروانه های کوالالامپور رفتید، می توانید از این حشره دیدن کنید. این پارک و موزه یکی از بهترین موزه های حشرات در کوالالامپور و مالزی است.

پرنده هورنبیل از حیوانات بومی مالزی

یکی از زیباترین حیواناتی که با رفتن به تامان نگارا می توانید از نزدیک ببینید، پرنده ای به نام هورنبیل است. این پرنده ما بین دو منطقه کوالا تاهان (Kuala Tahan) و کوالا ترنگان (Kuala Terenggan) پرواز می نماید و دیده می شود. اگر علاقه مند به پرنده نگری هستید، می توانید به در سفر به مالزی به منطقه کوالا تاهان بروید. این منطقه یکی از بهترین مکان های مالزی برای پرنده نگری است. پرنده های رنگارنگ و بسیار زیبایی که برخی از آن ها جزو حیوانات بومی مالزی هستند. پرنده هورنبیل روی درختان بسیار بزرگ لانه سازی می نماید و تخم می گذارند. متاسفانه در دنیای امروز به دلیل قطع بیشتر درختان بزرگ جنگلی در مالزی، مکان و زیستگاه این پرنده در معرض نابودی است و فعالیت چندانی از این پرنده درون جنگل ها دیده نمی شود.

راهنماهایی که برای این جنگل ها و پرنده نگری تور می برند، می دانند که کجا و بر روی کدام درخت می توان هورنبیل را یافت. در دنیا حدود هفت گونه هورنبیل وجود دارد. هورنبیلی که در مالزی زندگی می نماید، جثه ای بسیار بزرگ و منقاری به رنگ نارنجی هویجی تند دارد. این پرنده را به خاطر ظاهرش به راحتی می توانید از دور تشخیص دهید.

سوندا پانگولین مالزی

یکی از خجالتی ترین و جذاب ترین حیوانات مالزی است. از راهنمای طبیعت گردی و سافاری خود درون جنگل بخواهید که حتما این حیوان با وقار و آرام را به شما از نزدیک نشان دهد. سوندا پانگولین ها در واقع نوعی مورچه خوار هستند که چنگال های ضخیم و قوی دارند. آن ها به راحتی می توانند تپه های موریانه ها و خانه مورچه ها را پیدا نمایند. زبانی بسیار بلند و چسبنده دارند تا بتوانند به راحتی غذای خود را بخورند. فلس های روی بدن آن ها از جنس مو و کراتین است. متاسفانه این حیوان در معرض خطر انقراض واقع شده است و به خاطر پوستی که دارد، بسیار شکار می شود. مردمان بومی به اشتباه اعتقاد دارند که فلس های این حیوان می تواند در درمان های دارویی و برطرف رماتیسم مفید باشد. بچه ها عاشق این حیوان می شوند.

گراز مالایی | Malayan Tapir

اگر به یکی از مناطق محافظت شده و پارک های طبیعی مالزی به نام تامان نگارا (Taman Negara) بروید، شما را در سافاری این پارک به دیدن یکی از حیوانات عجیب دنیا می برند. گراز مالایی خرطوم دار، یکی از عجیب ترین حیوانی است که در این جنگل ها می توانید ببینید. این حیوان دماغی دراز همانند خرطوم داشته و به دو رنگ سیاه و سفید است. بیشتر در شب ها در میان شاخ و برگ درختان پیدا می شود که به دنبال غذا می شود.

این حیوان گیاه خوار با شامه تیزی که دارد، می تواند غذای خود را از فواصل دور تشخیص داده و پیدا کند. حرکت آن ها در جنگل ها برای پیدا کردن غذا به کندی صورت می گیرد، چرا که قدرت بینایی بسیار ضعیفی دارند و تنها با قدرت شامه خود می توانند در جنگل حرکت نمایند. اگر به دنبال دیدن این حیوان هستید، در کناره های رودخانه ها، نزدیک مکان ها اقامتی و در برخی از مناطق جنگلی می توانید آن ها را پیدا کنید.

حیوانی به نام کلوگو | Colugo

گاهی به این حیوان نام لمور پرنده را می دهند. با این حال، این حیوان هیچ ارتباطی با لمورها ندارد. این حیوان درختی در طول روز بر روی درختان استراحت می نماید و در شب می توانید برق چشمان آن ها را ببینید که از تنه ای به تنه درخت دیگر می پرند. این حیوان به دلیل اینکه در میان انگشتان خود شست ندارند، چندان در بالا رفتن از درختان مهارت ندارند. با این حال، به دلیل پوستی که میان دست ها و پاهایش با بدنش وجود دارد و البته دم خود می تواند مسافت بین درختان را پرواز کند. اگر این حیوانات را نشناسید در شب ها ممکن است از آن ها بترسید. این حیوان را در باغ وحش های مالزی یا پارک های حفاظت شده می توانید از نزدیک ببینید.

گراز ریش دار مالزی

یکی از جالب ترین حیوانات بومی مالزی است که در سفر به کوالالامپور و دیگر شهرهای این کشور می توانید از نزدیک ببینید. این گراز بیشتر به خاطر ریش هایش شناخته می شود. هر چند که اگر از روبرو به آن نگاه کنید، بیشتر به نظر می رسد که سبیل دارد. این حیوان عاشق مناطق گلی و مرطوب است. این حیوان همچنین دمی ریش دار دارد. این گرازها بسیار پرجنب و جوش هستند. به طوری که ممکن است در طول یک ماه مسافتی به اندازه 22 کیلومتر را طی نمایند. این مسافت به نسبت جثه این حیوان بسیار زیاد است. این حیوان به هیچ عنوان از آب ها نمی ترسد. بنابراین ممکن است که آن ها را در کنار رودخانه ها، در حال عبور از رودها و حتی در کنار سواحل دریا ببینید.

منبع: الی گشت
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 171

به "دیدن از حیوانات عجیبی در تور مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدن از حیوانات عجیبی در تور مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید