سرماخوردگی، بیماری شایع فصل پاییز و راه های کنترل آن با دارو های گیاهی

به گزارش تاورنا، گلو درد، سرفه و آبریزش بینی از عوارض بیماری سرماخوردگی می باشد.

سرماخوردگی، بیماری شایع فصل پاییز و راه های کنترل آن با دارو های گیاهی

همانطور که می دانید سرماخوردگی از بیماری های شایع در فصل های سرد سال است. سرفه نوعی واکنش دفاعی بدن به مواد محرک تنفسی یا آلودگی هوا برای دفع ترشحات و عوامل محرک است. در برخی افراد، خارش و ناراحتی گلو بعد از مواجهه با عوامل حساسیت زا آغاز شده و با سرفه، عطسه، آبریزش بینی و گاهی قرمزی و سوزش چشم همراه می گردد. مصرف بیشتر مایعات نیمه گرم، شستشو و غرغره گلو و بینی با محلول های نمکی، بخور با محلول های اکالیپتوس، دوری از عوامل محرک مانند آلودگی هوا، دود سیگار، گرد و غبار، مواد شیمیایی و حساسیت زا بعلاوه توجه به درمان عفونت های دستگاه تنفسی در برطرف این عوارض مفید خواهـد بود.

شربت گیاهی آوی پکت این شربت حاوی عصاره آویشن می باشد که به عنوان یک ضد التهاب و ضد عفونی کننده گیاهی در برطرف التهاب گلو و مجاری تنفسی و تسکین سرفه های ناشی از سرما خوردگی یا عوامل حساسیت زا موثر است. در ضمن آویشن به عنوان یک خلط آور گیاهی باعث روان شدن خلط ودر نتیجه خروج راحت تر آن به وسیله سرفه می گردد.

از آنجا که آلودگی هوا و دود سیگار از عوامل عمده و شایع ایجاد التهاب درراه های هوایی و در نتیجه سرفه و تنگی نفس می باشند، این شربت در کنترل این حالات بسیار موثر است.

بعلاوه شربت پدی کاف جهت کنترل سرفه و خلط در اطفال مناسب می باشد.

این شربت از عصاره آویشن، عشقه (پیچک) و بعلاوه ختمی تهیه شده، فاقد شیرین کننده های مصنوعی و الکل بوده و طعم آن برای بچه ها مطلـوب است.

محلول بخور اکالیپتوس (اکالیپتوس اینهالر دینه) به علت دارا بودن منتول و اسانس هایی، چون آویشن، اکالیپتوس و نعنا جهت ضد عفونی کردن هوا هنگام شیوع بیماری های واگیر دار تنفسی و سرما خوردگی بعلاوه به عنوان ضد التهاب مجاری تنفسی کاربرد دارد.

از اکالیپتوس اینهالر دینه جهت تسکین علائم سینوزیت بویژه درد ناحیه پیشانی وگرفتگی بینی می توان استفاده کرد. قرص مکیدنی آلتادین حاوی گل همواره بهار (کالاندولا)، گل ختمی و عصاره ریشه شیرین بیان است.

مصرف این قرص به ویژه در اوایل سرماخوردگی به تسکین علائم و کوتاه شدن دوره بیماری یاری می نماید. ختمی موجود در این قرص به عنوان نرم کننده در برطرف خشکی گلو و حلق موثر است. شیرین بیان و کالاندولا در برطرف التهاب در گلو درد های تحریکی و حساسیتی و نیز به عنوان داروی یاریی در بهبود گلو درد های عفونی موثر است.

قابل تهیه در دارو خانه های سراسر کشور

www.dinehiran.ir

[email protected]

تلفن مشاوره 02161018:

داخلی 3

منبع: فرارو
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1870

به "سرماخوردگی، بیماری شایع فصل پاییز و راه های کنترل آن با دارو های گیاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرماخوردگی، بیماری شایع فصل پاییز و راه های کنترل آن با دارو های گیاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید