سلطانی فر: تا سه سال آینده در 500 شهر امکانات ورزشی معلولان داریم

به گزارش تاورنا از اندونزی، مسعود سلطانی فر در حاشیه سومین روز مسابقات پاراآسیایی اندونزی امروز با ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا دیدار و گفت و گو کرد.

سلطانی فر: تا سه سال آینده در 500 شهر امکانات ورزشی معلولان داریم

مسعود سلطانی فر در این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به نتایج کاروان ایران در این دوره بازی های پاراآسیایی گفت: امیدواریم در این دوره با کوششی که انجام می گردد کاروان بتواند نتایج بهتری را نسبت به دوره های گذشته کسب کند.

وزیر ورزش و جوانان فضای دوستی، محبت و تعامل با ورزشکاران دیگر در راستای تعمیق دوستی ها و افزایش ارتباطات را مهم دانست و اضافه کرد: ما در ایران در بخش ورزش معلولین و جانبازان روز به روز سرمایه گذاری های خودمان را در بخش سخت افزاری و نرم افزاری افزایش می دهیم.

وی ادامه داد: خدا را شاکریم که امروز نسبت به گذشته پوششمان در ارتباط با معلولین بسیار گسترده تر شده و این عزم و اراده ای است که در بین مسئولان کشور وجود دارد و همچنین اعتقاد و باورمان این است که به هر وسیله، شرایط حضور معلولین در اجتماع را فراهم کنیم.

سلطانی فر از وجود تاسیسات ویژه به طور مجزا برای ورزشکاران معلول زن و مرد در اکثر شهر ها اطلاع داد و اضافه کرد: امروز پروژه های زیادی در حال انجام در ایران داریم که طی 2 ، 3 سال آینده تقریبا در تمام شهرهای کشور که حدود پانصد شهر است، امکانات ورزشی مجزا برای ورزشکاران معلول خواهیم داشت.

وی در خصوص تعاملات و شرکت در رویدادهای بین المللی گفت: تاکید داریم که هر جا فرصت و شرایطی فراهم است، معلولین بتوانند در عرصه های مختلف خود را نشان دهند تا از لحاظ روحی و جسمی به زندگی بهترشان کمک کند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در تعاملات بین المللی، کشورهای همسایه و مسلمان برایمان از اولویت ویژه ای برخوردار هستند و فکر می کنیم که فرهنگ، تاریخ و باورهای دینی و مذهبی مشترک، به گسترش تعاملات بسیار کمک می نماید.

در ادامه این دیدار محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران گفت: تا دوسال پیش کمیته ملی پارالمپیک زیر نظر کمیته ملی المپیک اداره و حمایت مالی می شد که مجلس ایران با هماهنگی دولت تصمیم گرفت کمیته ملی پارالمپیک مانند کمیته ملی المپیک، قانونی مستقل داشته باشد.

رئیس کمیته ملی پار المپیک اضافه کرد: شاید کمیته ملی پارالمپیک 3 کشور در جهان باشد که همتراز با کمیته ملی المپیک رشد نموده باشد و بتواند دقیقا مانند کمیته ملی المپیک مستقل حرکت کند اما حمایت دولت بر موضوعات مختلف صد در صد اشراف دارد.

ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا نیز در این دیدار ضمن تشکر و ابراز خرسندی از ملاقات با وزیر ورزش و جونان ایران گفت: از سال 2014 که در هیات رئیسه جدید APC حضور پیدا کردم، با تیم جدید متشکل از نیروهای جوان و افراد قدیمی و با تجربه، راهنمایی و مدیریت ورزش پاراآسیایی را بر عهده گرفتم.

وی ایران را طی 10 سال گذشته جز کشورهای قدرتمند و توسعه یافته در ورزش پاراآسیایی دانست و ادامه داد: در مسابقات فضا که هر ساله در دبی برگزار می گردد تیم های زیادی از ایران شرکت می نمایند و نکته قابل توجه این است که ایران به حضور ورزشکاران جوان توجه زیادی دارد.

راشد از ورزشکاران جوان به عنوان آینده جنبش پارالمپیک در آسیا یاد کرد و گفت: حمایت دولت از ورزش و ورزشکاران پارالمپیک بسیار مهم است.

وی با اشاره به امکانات ورزشی مناسب ایران و مسئولیت پذیری و حمایت های وزیر ورزش و جوانان کشورمان توضیح داد : توجه دولت ایران به ورزش معلولان بسیار قابل توجه و شایسته تقدیر است. ازاینکه ایران پارتنر ماست احساس غرور و افتخار می کنیم.

رئیس کمیته پارالمپیک آسیا از برقراری ارتباطات بین مللی مختلف و تعاملات فرهنگی به عنوان معنای اصلی ورزش یاد کرد و گفت: ایستادن بر سکو هدف اصلی ورزش به شمار نمی آید و ما به دنبال افزایش روابط دوستانه و انتقال و اشتراک تجربیات از طریق ورزش هستیم .

وی خاطر نشان ساخت: در چند سال اخیر ما به صورت مستمر کوشش کردیم تا بتوانیم نمایندگان دو کشور کره شمالی و کره جنوبی را به صورت متحد در مراسم رژه در بازی های آسیایی شرکت دهیم و این نکته بسیار قابل توجه است که این رویا در این دوره محقق شد.

ماجد راشد اضافه کرد: اعتقاد ما براین است که 44 کشور آسیا هر کدام عضوی از پیکره یک وجود هستند و همه با هم هستیم. اگر اختلاف سطحی در میان حوزه های مختلف در میان کشور ها وجود دارد، کوشش برای برطرف اختلاف سطح کشورها را ماموریت و رسالت خود و کشور های پارتنر خود می دانیم.

وی عدم وجود اطلاعات کافی از وضعیت حقیقی ورزش در همه نقاط قاره کهن را نقصی خواند که مانع تدوین برنامه استراتژیکی مناسبی برای افزایش هم کمک میان کشورها می گردد و اضافه کرد : اکنون به دلیل ایجاد بانک اطلاعاتی قادر خواهیم بود برنامه های استراتژیک بعدی را مفید تر تدوین کنیم.

رئیس کمیته پارالمپیک آسیا با اظهار امیدواری به اینکه همکاری های متقابل این نهاد با ایران افزایش یابد، از موفقیت های ایران در بازی های آسیایی یاد کرد و گفت: علاوه بر آن مایلم موفقیت های کشور ایران در المپیک ریو را نیز به مردم و مسئولان این کشور تبریک بگویم.

وی با تاکید بر اینکه ایران همواره به فکر همه کشور های اطراف و منطقه بوده است خاطر نشان ساخت: ما امیدواریم روابط ایران با کمیته پارالمپیک آسیا روز به روز بهتر و بیشتر گردد .همواره وضعیت ورزش معلولان همه قاره بزرگ آسیا برای ایران حائز اهمییت بوده است.

راشد حضور وزیر ورزش و جوانان ایران در بازیهای پاراآسیایی را دلگرم نماینده خواند و گفت: به خاطر دارم در ادوار گذشته نیز مسئولین عالی رتبه ایرانی، برای دیدن بازی ها به دهکده ورزشی آمده بودند و ورزش معلولین را مورد تفقد و توجه قرار می دادند که این اقدام برای ورزشکاران دلگرم نماینده است.

او با تاکید بر لزوم توجه دولتمردان کشورهای آسیایی به ورزش معلولین برای ایجاد انگیزه بیشتر آنها توضیح داد: حضور رئیس جمهور کشور اندونزی در مراسم افتتاحیه مسابقات نیز پیغام آور میزان اهمیت ارتقا سلامت و نشاط معلولان برای همگان است.

رئیس کمیته پارالمپیک آسیا در سرانجام با تشکر از وزیر ورزش و جوانان کشورمان به خاطر توجه به ورزش معلولان و افزایش ارتباط با کشور های همسایه برای ارتقا ورزش آن ها ابراز امیدواری کرد، در آینده بسیار نزدیک پس از افزایش تعاملات ورزشی شاهد پیشرفت سریع ورزش آسیا باشیم.

در سرانجام دکتر مسعود سلطانی فر با بیان اینکه افزایش تعاملات میان کشورها منشا خیر خواهد بود تاکید نمود: کمیته ملی پارالمپیک ایران کاملا مستقل و با اختیارات و اعتبارات و امکانات ویژه در حال فعالیت است. امیدوارم ارتباط گرم شما با کمیته پارالمپیک ایران موجب جذب حمایت های بیشتری از سوی شما باشد.

وزیر ورزش و جوانان با دعوت ویژه از ماجد راشد برای سفر به ایران گفت: فرصت را مغتنم می شمارم تا با سفر به ایران از امکانات ورزشی ما بازدید کنید و با برگزاری نشست های مشترک بتوانیم به راهکارهای افزایش همکاری های متقابل برسیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 64

به "سلطانی فر: تا سه سال آینده در 500 شهر امکانات ورزشی معلولان داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: تا سه سال آینده در 500 شهر امکانات ورزشی معلولان داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید