شروط جذب بازیکن خارجی در لیگ برتر ایران چیست؟

به گزارش تاورنا، جمشید نورشرق، رئیس کمیته معین شرایط فدراسیون فوتبال گفت: در خصوص جذب بازیکنان خارجی باید توضیحاتی داده گردد تا نگرش جامعه فوتبال نسبت به این موضوع کامل و جامع باشد. اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنم، این است که طبق دستورالعمل اگر باشگاه ها بخواهند بازیکن یا مربی خارجی استخدام نمایند، صرف نظر از رعایت معیارهای فنی و کیفی اعلام شده در دستورالعمل فوق الذکر، باید دو شرط را رعایت نموده باشند.

شروط جذب بازیکن خارجی در لیگ برتر ایران چیست؟

وی ادامه داد: شرط اول نداشتن پرونده منجر به صدور حکم در فیفا، خواه در کمیته شرایط بازیکنان یا اتاق حل اختلاف فیفاست و شرط دوم ارائه ضمانت نامه بانکی به مدت 12 ماه به مبلغ قراردادی که در صدد عقد آن هستند. این ضمانت نامه که از سوی یکی از بانک های کشور صادر می گردد باید در اختیار سازمان لیگ فوتبال ایران قرار بگیرد تا اطمینان خاطر وجود داشته باشد که باشگاه ها تعهدات اقتصادی خود را ایفا می نمایند.

رئیس کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال اعلام کرد: ممکن است باشگاهی نسبت به رأیی که به طور مثال از کمیته شرایط بازیکنان فیفا صادر شده باشد اعتراض نموده و درخواست دهد پرونده در مرحله بالاتری از رسیدگی در دیوان بین المللی ورزش دنبال گردد. در این صورت رسیدگی مجدد به موضوع صورت می گیرد. آنچه در این رابطه مهم به نظرمی رسد این است که طبق بند 4 ماده 57 اساسنامه فیفا، اعتراض و تجدید نظرخواهی در دادگاه عالی ورزش، اثر تعلیقی نسبت به حکم صادر شده قبلی ندارد و موجب توقف عملیات اجرایی نخواهد شد، مگر اینکه دیوان بین المللی داوری ورزش دستور موقت صادر کند و اجرای رأی را متوقف کند که در این صورت چنین دستوری نشان دهنده این است که حکم صادر شده لازم الادا نیست.

نورشرق اضافه کرد: ما در حال حاضر آنچه که مدنظر قرار می دهیم این است که باشگاه هایی که حکم محکومیت خارجی دارند ولو اینکه درمقام اعتراض به این حکم در دادگاه های بین المللی تقاضای رسیدگی مجدد نموده اند، امکان جذب بازیکن خارجی را نخواهند داشت، تا زمانی که پرونده مختومه گردد. تبعاً اگر شرایط مربوط به فقدان پرونده منجر به محکومیت اقتصادی از یکسو و ارائه ضمانت نامه معتبر بانکی از سوی دیگر رعایت شوند، تیم ها می توانند نسبت به استخدام مربی و یا بازیکن خارجی اقدام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1781

به "شروط جذب بازیکن خارجی در لیگ برتر ایران چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط جذب بازیکن خارجی در لیگ برتر ایران چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید