عملکرد ضعیف سپاهان و ضربه عجیب مهاجم پرسپولیس، 8 تیم بی نصیب

به گزارش تاورنا، با گذشت 10 هفته از لیگ برتر، با احتساب یک دیدار عقب افتاده بین شهر خودرو و گل گهر، 79 بازی در این مسابقات انجام شده که در این تعداد بازی داوران جمعا 24 بار به نشانه پنالتی در سوت خود دمیده اند. 17 بازیکن پشت این ضربات ایستاده اند که 18 بار در مصاف با دروازه بانها پیروز عمل کرده و 6 پنالتی نیز از دست رفته است.

عملکرد ضعیف سپاهان و ضربه عجیب مهاجم پرسپولیس، 8 تیم بی نصیب

خوزستانی ها بدون پنالتی

ماشین سازی، گل گهر، شهر خودرو، سپاهان، ذوب آهن، تراکتور، پیکان، پرسپولیس، پارس جنوبی و استقلال 9 تیمی هستند که در این 10 هفته صاحب ضربه پنالتی شده و 8 تیم نیز تاکنون پنالتی نگرفته اند. بدیهی است که فولاد، صنعت نفت، نفت مسجد سلیمان، نساجی، سایپا و شاهین بوشهر هم تیم هایی هستند که هنوز پیروز به دریافت پنالتی نشده اند که نام هر 3 تیم خوزستانی در این لیست دیده می شود.

پنالتی گیر ترین

در بین این 10 تیم، گل گهر و پارس جنوبی جم هر کدام با دریافت 4 پنالتی از حریفان پنالتی گیر ترین تیم های مسابقات تا هفته دهم هستند و ماشین سازی به همراه پیکان و پرسپولیس هر کدام با 3 پنالتی در رده های بعدی قرار دارند.

استقلال، پارس جنوبی، پرسپولیس، پیکان، تراکتور، ذوب آهن، سایپا، سپاهان، شاهین بوشهر، صنعت نفت، فولاد، گل گهر، ماشین سازی و نساجی 14 تیمی هستند که به حریفان شان پنالتی داده اند که شاهین بوشهر با 4 پنالتی، پنالتی ده ترین تیم لیگ است و بعد از بوشهری ها هم ماشین سازی و فولاد با 3 پنالتی به حریفان، در رده بعدی قرار می گیرند.

تیمی که نه پنالتی می گیرد نه پنالتی می دهد

تنها تیم هایی که تاکنون به حریفان شان پنالتی نداده اند، شهر خودرو و نفت مسجد سلیمان هستند و به جز این دو تیم، سایر تیم ها حداقل یک و حداکثر 4 بار مقابل حریفان مرتکب خطای پنالتی شده اند. نفت مسجد سلیمان تنها تیمی است که تاکنون نه از حریفانش پنالتی گرفته و نه به آنها پنالتی داده تا در تمام بازیهای این تیم داوران اعلام پنالتی نکرده باشند.

پنالتی خراب کن ترین

سپاهان نه تنها با 2 پنالتی از دست داده پنالتی خراب کن ترین تیم لیگ است، بلکه تنها تیمی است که 100 درصد پنالتی هایش را از دست داده است. سپاهانی ها کلا 2 بار صاحب ضربه پنالتی شدند که هر دو پنالتی آنها از دست رفت. صدرنشین کنونی لیگ برتر یکبار مقابل پارس جنوبی جم صاحب پنالتی شدند که جورج ولسیانی آن را از دست داد و یکبار هم مقابل ماشین سازی به پنالتی رسیدند که کی روش استنلی پیروز به گل کردن آن نشد تا شاگردان قلعه نویی علیرغم صدرنشینی در لیگ برتر، توفیقی در گل کردن ضربات پنالتی نداشته باشند.

خوش شانس ترین

ماشین سازی را هم باید خوش شانس ترین تیم در ضربات پنالتی دانست چرا که حریفان این تیم دو پنالتی را از دست داده اند. ماشین سازان یکبار مقابل سپاهان مرتکب خطای پنالتی شدند که این پنالتی توسط کی روش از دست رفت و یکبار هم مقابل پرسپولیس که علیپور آن پنالتی را از دست داد تا شاگردان خطیبی خوش شانس ترین تیم در ضربات پنالتی باشند. ضربه چیپ مهاجم پرسپولیس خبرسازترین پنالتی لیگ نوزدهم تا هفته دهم بوده است که توسط گلر ماشین سازی مهار شد.

پنالتی زن های حرفه ای

دو بازیکن با گل کردن 3 پنالتی، بهترین پنالتی زنان لیگ هستند. شهریار مقانلو که با 6 گل در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار گرفته است به همراه محمد نوری که با 4 گل در رده دوم این جدول می باشد، هر کدام 3 بار پشت ضربه پنالتی ایستاده اند که هر 3 بار هم پیروز به گل کردن آن شده اند تا این دو بازیکن حرفه ای ترین پنالتی زن های لیگ باشند. مهرداد عبدی از گل گهر، مهدی ترابی از پرسپولیس و احمد زنده روح از ماشین سازی نیز هر کدام با 2 گل از روی نقطه پنالتی دیگر پنالتی زنان برتر مسابقات هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 579

به "عملکرد ضعیف سپاهان و ضربه عجیب مهاجم پرسپولیس، 8 تیم بی نصیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد ضعیف سپاهان و ضربه عجیب مهاجم پرسپولیس، 8 تیم بی نصیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید