فروش 4 خودرو در سامانه یکپارچه بدون قیمت و سردرگمی مردم

به گزارش تاورنا، آنالیز ها نشان می دهد، هنوز صورت مالی حسابرسی شده چند خودرو شامل کوییک مدل GX، ساینا مدل GX، شاهین اتوماتیک و اطلس در سازمان حمایت تکمیل نشده است تا با ارسال این اطلاعات به شورای رقابت روند قیمت گذاری این محصولات انجام گردد.

فروش 4 خودرو در سامانه یکپارچه بدون قیمت و سردرگمی مردم

به گزارش تسنیم، مطابق اعلام وزارت صمت دومین طرح سامانه یکپارچه فروش خودرو برمبنای فرآیند نوبت دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از امروز چهارشنبه 3 خردادماه شروع شده است و متقاضیان تا سرانجام روز چهارشنبه 10 خردادماه فرصت دارند نسبت به انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه اقدام نمایند.

البته فقط متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آن ها از سوی بانک ها به سامانه ارسال شده است، می توانند در تاریخ مذکور 5 اولویت خودرویی را به منظور تشکیل فهرست نوبت دهی در سامانه به نشانی esalecar.ir انتخاب نمایند، زمان ثبت نام تأثیری در اولویت عرضه خودرو ندارد.

اما اجرای این طرح که از 20 اردیبهشت ماه شروع شده همچنان دچار ابهاماتی است که همین امر متقاضیان را دچار سردرگمی نموده است.

نخست اینکه در فهرست خودرو های عرضه شده در سامانه یکپارچه خودرو، نام چند خودرو شامل کوییک مدل GX، ساینا مدل GX، شاهین اتوماتیک و اطلس درج شده است که هنوز قیمت قطعی این خودرو ها به وسیله خودروساز اعلام نشده است و به نوعی مردم باید خودرویی را بخرند که هیچ اطلاعی از قیمت آن ندارند.

فروش این خودرو ها در حالی در سامانه یکپارچه خودرو آمده است که براساس قانون حمایت از حقوق مصرف نماینده و مصوبه شورای رقابت باید قیمت محصول قبل از اجرای طرح های فروش از سوی خودروساز اعلام گردد و قانوناً نباید خودرویی را فروخت که قیمت نهایی آن هنوز اعلام نشده باشد.

خبر های دریافتی حاکی است، هنوز صورت مالی حسابرسی شده این خودرو ها در سازمان حمایت تکمیل نشده است تا با ارسال این اطلاعات به شورای رقابت روند قیمت گذاری این محصولات انجام گردد.

اما سؤال تعیین این است که چرا از 20 اردیبهشت ماه که اجرای دومین طرح یکپارچه خودرو شروع شد، وزارت صمت و شرکت خودروساز اسامی خودرو هایی را در سامانه اضافه نموده اند که هنوز روند چکش کاری قیمت های این محصولات انجام نشده است.

قیمت دیگر محصولات عرضه شده در این مرحله از فروش سامانه یکپارچه خودرو به توضیح زیر است:

منبع: فرارو
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2244

به "فروش 4 خودرو در سامانه یکپارچه بدون قیمت و سردرگمی مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش 4 خودرو در سامانه یکپارچه بدون قیمت و سردرگمی مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید