کسب و کار

مدیریت منابع انسانی چیست و به چه مهارت هایی احتیاج دارد؟

با توجه به نرخ رشد مشاغل، مدیریت منابع انسانی زمینه ای به سرعت در حال رشد است. این موقعیت شغلی از استخدام افراد تا آنالیز عملکردهای پرسنل را شامل می گردد. اگر به ورود به این عرصه فکر می کنید، ممکن است برای تان سوال باشد که وظایف روزمره شما در این جهت شغلی...

3 آبان 1399

روستای ابوالفضل؛ روایتی دیگر از تبعیض مداری

چرا وقتی مستضعفان در مقابل قانون قرار می گیرند، قانون تبدیل به اژد های هفت سری می گردد که مو را از ماست بیرون می کشد، اما زمانی که قانون در تعارض با تصرفات املاک در خیابان فرشته قرار می گیرد، چهره ای لطیف و اهل تسامح به خود گرفته است؟

25 مهر 1399

10 جاذبه توریستی برتر در مراکش

با سواحل طولانی، بنادر ماهیگیری غنی، دشت های سرسبز و کوه های اطلس عظیم، سواحل مراکش و حومه آن برای مسافران علاقه مند چیزاهای فراوانی را ارئه می نماید. با شهرهای امپریالیستی فاس، مکناس و مراکش با نمونه های فوق العاده خود از معماری قدیمی اسلامی و بسیاری...

25 مهر 1399

گوترش: صنعت گردشگری را از شر کرونا نجات دهیم

آنتونیو گوترش در یک پیغام توئیتری با ابراز نگرانی از لطمه دیدن صنعت گردشگری دنیا تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا، گفت که لازم است تا بخش گردشگری احیا و بازسازی گردد.

24 مهر 1399

کلاهی که بر سر کارگران غیرنیشکری هفت تپه رفت ، به کارگر وعده استخدام دادند، اما اخراج نصیبش شد!

با وجود اینکه به کارگران بخش های غیرنیشکری، دفع آفات، فنی صنعتی شرکت هفت تپه وعده استخدام داده شده بود و روزانه 14 ساعت کار مداوم انجام مى دادند، اما بعد از یکسال کار سخت اخراج شدند.

23 مهر 1399

ادامه کش وقوس های پرواز تهران-استانبول، بلیت هواپیمایی ماهان گران تر از قطر ایرویز

پس از لغو مجدد پرواز های تهران-استانبول ، هواپیمایی ماهان توانست مجوز 4 روز پرواز رفت و برگشت را از هواپیمایی ترکیه اخذ کند، اما در اقدامی عجیب این شرکت هواپیمایی قیمت فروش بلیط یک طرفه را بر روی سایت رسمی خود بیش از 12/000/000 تومان قیمت گذاری نموده است . این...

20 مهر 1399

قیمت راناپلاس چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران، ایران خودرو از دیروز مرحله جدیدی از پیش فروش های خود را شروع نموده است که در این مرحله برای اولین بار راناپلاس نیز عرضه می گردد.

18 مهر 1399

زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش تخم مرغ

نبی پور قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را 13 هزار و 500 تومان گفت و گفت: عرضه با نرخ های فعلی بیانگر زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ است.

15 مهر 1399

اینجا امید از دل پیله رشد می کند

نوغانداری از جمله صنایع سنتی، سودآور و ارزشمند به شمار می رود که این سود ازدل پیله کرم ابریشم به دامان فعالان این عرصه سرازیر می شود.

12 مهر 1399

پیش فروش بلیت قطار های شهریور و مهر 99 از 21 مرداد

پیش فروش بلیت قطار های مسافری در بازه زمانی یکم شهریور تا 30 مهرماه امسال، به صورت اینترنتی و حضوری، از روز 21 مرداد 99 در سراسر کشور شروع می گردد.

12 مهر 1399

نخستین اقامتگاه سنتی غرب تهران در ملارد آماده بهره برداری شد

رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ملارد گفت: نخستین اقامتگاه سنتی غرب استان تهران با حجم سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال افتتاح می شود.

11 مهر 1399

هوآوی ارزشمندترین برند چینی شد

بر اساس رده بندی منتشر شده از سوی موسسه برند آلیانس شرکت هوآوی چین با ارزش 117 میلیارد دلار هم اکنون ارزشمندترین برند چینی به شمار می رود.

11 مهر 1399

رویداد ایده پردازی، طراحی و ساخت نانو حسگر های زیستی تشخیص سریع شهریور برگزار می گردد

دومین رویداد ملی ایده پردازی، طراحی و ساخت نانو حسگر های زیستی تشخیص سریع نیمه دوم شهریور ماه سال 99 برگزار می گردد.

8 مهر 1399

قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو برگزار گردید

قرعه کشی دومین مرحله فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار گردید و نتایج قرعه کشی در سه روز آینده و پس از صحه گذاری مراجع ذیربط، در سایت اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو قرار می گیرد.

2 مهر 1399

آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات کرونا

امروز یک شنبه پنجم مردادماه، آخرین مهلت ثبت نام کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات است.

29 شهریور 1399

ذائقه کاربران فضای مجازی در ایام کرونا

داده کاوی مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی از ابتدای اسفند 98 تا به امروز توسط پژوهشگاه ICT ، نشان دهنده دغدغه کاربران این شبکه ها برای آشنایی با علائم و نحوه ابتلا به ویروس کرونا است.

29 شهریور 1399

هجوم پول های کثیف به سینما ، وقتی همه خوابیم!

حسین لامعی روزنامه نگار و مستندساز کشورمان به دانشجو گفت: هر جا که شفافیت نباشد، فساد هست و هر جا که فساد باشد، محیط خوبی برای پولشوها و دزدها است.

28 شهریور 1399

ترکیب کلاس های حضوری و غیرحضوری، محتمل ترین سناریو برای ترم جدید تحصیلی دانشگاه ها

معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: کاستی های آموزش مجازی در ماه های اخیر نباید در ترم های آینده تکرار گردد و کلاس های حضوری و غیرحضوری، محتمل ترین سناریو برای ترم جدید تحصیلی دانشگاه ها است.

20 شهریور 1399

دریافت مالیات از خانه های خالی در مجلس تصویب شد ، جزئیات طرح

با رای مجلس مالکان واحدهای مسکونی واقع در کلیه شهرهای بالای یکصدهزار نفر اگر در هر سال مالیاتی در مجموع بیش از 4 ماه به عنوان خانه خالی شناسایی شوند به ازای هر ماه بیش از زمان مذکور، به صورت ماهانه مشمول مالیاتی برمبنای مالیات بر درآمد اجاره خواهند شد.

12 شهریور 1399

پرتره سیاه قلم که پیکاسو از عشق پنهان خود کشید ، تابلوی 9 میلیون پوندی

نقاشی پیکاسو از عشق جوانش که تا زمان مرگ آن را نزد خود نگه داشته بود، در حراج ساتبی به فروش می رود.

12 شهریور 1399
تعداد: (147)