قاسمی: سفر وزیر خارجه عمان به تهران در چارچوب روابط دوجانبه است

به گزارش تاورنا، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اعلام نمود که سفر جناب آقای بن علوی به تهران در چارچوب روابط دوجانبه صورت گرفته است و با مسائل دیگری ارتباط ندارد.

قاسمی: سفر وزیر خارجه عمان به تهران در چارچوب روابط دوجانبه است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی تاورنا، سخنگوی وزارت امور خارجه بعضی حدس های رسانه ای در مورد سفر وزیر امور خارجه عمان به تهران را رد کرد و گفت: سفر آقای یوسف بن علوی به تهران طبق زمان بندی قبلی و در راستای توسعه و تعمیق مناسبات دوجانبه انجام می گردد.

بهرام قاسمی با اشاره به روابط سازنده تهران و مسقط اظهار کرد: دو کشور در طول سالیان گذشته در مسائل مختلف رایزنی هایی داشته اند و برای ارتقای روابط فیمابین کوشش های لازم را به عمل آورده اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به نقش مثبت عمان در صلح و ثبات منطقه اضافه نمود: سفر ایشان به تهران با موضوع مسائل دو جانبه بویژه اقتصادی تنظیم شده است؛ به طوری که در جریان این سفر علاوه بر دیدار با مقامات سیاسی و پارلمانی کشورمان با رئیس کل بانک مرکزی و مدیران و مسئولان بنگاه ها و شرکت های بخش دولتی و خصوصی هم دیدار و گفت و گو خواهد نمود.

وی ضمن رد هر گونه حدس های رسانه ای مبنی بر ارتباط این سفر با سفر وزیر دفاع آمریکا به عمان و نیز تحولات مربوط به برجام اظهار کرد: عمان کشور مستقلی است که رابطه بسیار خوبی با بسیاری از کشورهای دنیا دارد؛ با این حال سفر آقای یوسف بن علوی به تهران هیچ ارتباطی به اینگونه مسائل ندارد و تکذیب می گردد.

وی اعلام نمود: ایران و عمان در طیف وسیعی از مسائل مختلف همکاری می نمایند و دو طرف به دنبال این هستند از ظرفیت های موجود دو کشور برای تعمیق هر چه بیشتر همکاری های اقتصادی بازرگانی بانکی و اقتصادی استفاده نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 510

به "قاسمی: سفر وزیر خارجه عمان به تهران در چارچوب روابط دوجانبه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: سفر وزیر خارجه عمان به تهران در چارچوب روابط دوجانبه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید