لانه دهها پرنده در هرس بی موقع درختان شیراز تخریب شد

به گزارش تاورنا، شیراز -خبرنگاران - هرس خارج از فصل درختان در شیراز موجب شد لانه دهها پرنده تخریب گردد و این موضوع واکنش فعالان و نیروهای حفاظت محیط زیست را در پی داشت.

لانه دهها پرنده در هرس بی موقع درختان شیراز تخریب شد

به گزارش خبرنگار تاورنا، حوالی ساعت 8 صبح روز پنجشنبه شماری از نیروهای اجرایی شهرداری شیراز برای هرس درختان به خیابان مجاور اداره کل حفاظت محیط زیست فارس مراجعه کردند.

این نیروها شاخ و برگ درختانی را که پرندگان روی آن لانه سازی کردند را هرس کردند و به سطح خیابان افکندند.

با اطلاع نیروهای محیط زیست و اعتراض آنها به هرس خارج از فصل، موضوع مورد اختلاف به نیروی انتظامی ارجاع شد و در نهایت، عملیات هرس درختان قبل از ظهر سرانجام یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس در گفت و گو با خبرنگار تاورنا با بیان اینکه نیروهای اجرایی شهرداری شیراز مجددا در ساعت 13 روز پنجشنبه به هرس درختان مبادرت ورزیدند، گفت: در این اقدام غیر کارشناسی، لانه دهها پرنده که در فصل تخم گذاری بودند تخریب شد که این ضربه به محیط زیست قابل پیگیری است.

سعید محمودی اضافه کرد: اگر نیروهای محیط زیست جلوی این اقدام نایستاده بودند آنها قصد داشتند حداقل 20 اصله درخت موجود در خیابان را هرس نمایند.

وی ادامه داد: متاسفانه لانه پرندگانی که در فصل تخم گذاری بودند در هرس خارج از فصل و غیر کارشناسی تخریب شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با اشاره به اقدام کارشناسی برای ارزیابی تخریب انجام شده گفت: ما در این زمینه شکواییه ای به دستگاه قضایی تسلیم خواهیم کرد و ضرر و زیان وارد به محیط زیست را مطالبه می کنیم.

وی یادآور شد: نیروهای محیط زیست ابتدا به صورت مسالمت آمیز خواهان توقف این اقدام غیر کارشناسی شدند اما با مقاومت نیروهای اجرایی شهرداری روبرو شدند.

گزارش خبرنگار تاورنا حاکیست بعضی از شهروندان شیراز با اعتراض به این اقدام غیر کارشناسی لانه های پرندگان را با خود به مکان امن منتقل کردند.

تا زمان انتشار این خبر، خبرنگار تاورنا پیروز به گفت و گو با مسئولان شهرداری شیراز نشد.

6113/ 2027

منبع: ایرنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 198

به "لانه دهها پرنده در هرس بی موقع درختان شیراز تخریب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لانه دهها پرنده در هرس بی موقع درختان شیراز تخریب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید