لزوم برخورد پلیس با خودرو های بدون پلاک و پلاک مخدوش

به گزارش تاورنا، خبرگزاری خبرنگاران- فرمانده نیروی انتظامی با حضور در ستاد پلیس راهور ناجا بر برخورد پلیس با خودرو های بدون پلاک و پلاک مخدوش تاکید کرد.

لزوم برخورد پلیس با خودرو های بدون پلاک و پلاک مخدوش

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سردار حسین اشتری در جلسه جمع بندی نظارت ستادی پلیس راهور ناجا که با حضور اعضاء هیئت رئیسه، معاونان و روسای ناجا برگزار گشت، گفت: نظارت از مجموعه ها حرکت خوبی است، هم برای رده بازرسی شونده و هم برای رده بازدید کننده، خصوصا از زمانی که اعلام می گردد از یگانی بازرسی بعمل خواهد آمد تا زمانی که بازرسی صورت می پذیرد، مجموعه خود را آماده می کند و کار های عقب افتاده شان را جبران می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی بیان داشت: در بازرسی ها معایب، محاسن و نواقص تعیین می شوند و اثر خوبی را در مجموعه در بر دارد. بار ها در در جلسات اعلام کرده ایم، هر موقع نهاد هایی مثل ستادکل، بازرسی کل کشور و... خواستند از ناجا بازرسی کنند، ما استقبال می کنیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمع بندی ها به نفع سازمان است. در نیروی انتظامی تنوع ماموریت بسیار زیاد است و وقتی بازرسان از مجموعه ناجا بازرسی می کنند، به اندازه فعالیت و عملکرد این نیروی خدمت گذار پی می برند.

فرمانده ناجا ضمن تقدیر و تشکر از رئیس پلیس راهور ناجا و همکارانشان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی اقدامات بزرگی را انجام داده است. نوع کار راهور، کار سخت و اثرگذاری است و همواره در طول شبانه روز مورد قضاوت مردم قرار گرفته است.

سردار اشتری درخصوص رضایت مندی مردم از عملکرد پلیس راهور گفت: مردم به پلیس راهور اظهار علاقه می کنند و اینجانب در نظرسنجی ها رضایت مردم را از عملکرد پلیس راهور به وضوح می بینم و قطعا این خدمات برای کارکنان هم در زندگی شخصی شان برکات زیادی خواهد داشت.

وی در خصوص اقدامات اجرا شده در پلیس راهور هم بیان داشت: در ادوار مختلف پیشرفت های خوبی در این پلیس اجرا شده، اما در دوره سردار هادیانفر کار ها با شتاب بیشتری همراه بوده و حرکت رو به جلو و همچنان ادامه دار است، بنابراین ضرورت دارد پشتیبانی های لازم هم از این مجموعه صورت گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: تامین تجهیزات با توجه به تحریم و کمبود اعتبارات و شرایطی که در نیروی انتظامی و کشور وجود دارد بسیار سخت است، البته باید به سمت هوشمندسازی حرکت کنیم.

سردار حسین اشتری در ادامه در خصوص هوشمندسازی در رده های پلیس هم گفت: یکی از این رده ها، پلیس راهنمایی و رانندگی است که موضوعاتش خدماتی و موردنیاز مردم است، پس باید با سرعت بیشتری حرکت کنیم و قطعا نتیجه آن آورده خوبی برای سازمان خواهد داشت.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اولویت بندی در پشتیبانی از ماموریت ها بیان داشت: درحال حاضر اولویت پشتیبانی و نیازمندی ها، باید هوشمندسازی پلیس باشد، سه درگاه پلیس راهور، پلیس آگاهی و گذرنامه در اپلیکیشن پلیس من پیاده سازی شده است و چنانچه مردم بتوانند با این سامانه ارتباط بگیرند، با یک تحول سیستمی بزرگ در ناجا روبه رو خواهیم شد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور گفت: سهم دستگاه ها در اجرای کار باید تعیین گردد و باید از هر دستگاهی برابر سهم و تعهداتش در اجرای پروژه ها مطالبه گری کنیم و از وزرا بخواهیم که بیشتر همراهی کنند.

وی گفت: ان شاءالله دولت نو با انگیزه بیشتری به ناجا کمک کند و از همان اول از این دولت بخواهیم پیگیر امور و جوابگو باشد.

سردار اشتری در زمینه ارائه خدمات به مردم گفت: خدمات باید سریع و روان باشد مانند سامانه نوبت دهی اینترنتی.

فرمانده ناجا همچنین در خصوص آموزشگاه های رانندگی بیان داشت: باید نظارت ها در این آموزشگاه ها بیشتر گردد، ما منبع درآمدی را آماده کرده ایم و تعدادی هم از این طریق امرار معاش می کنند، ولی باید به صورت مستمر بر عملکرد آن ها نظارت داشته باشیم

ترخیص خودرو های رسوبی با تسهیلات ویژه

وی در خصوص ترخیص خودرو های رسوبی هم بیان داشت: طرح ویژه آزادسازی و ترخیص خودرو های رسوبی در پارکینگ ها به مدت دوماه اجرا خواهد شد.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی در سراسر کشور بیان داشت:در راستای افزایش رضایتمندی مردم و ارائه خدمات، تسهیلات ویژه ای از سوی پلیس در نظر گرفته شده، که با توجه به مسائل اقتصادی و تورم، وسایل نقلیه که در حال حاضر وسیله امرار معاش و استفاده مالکان است تحویل آنان گردد و کلیه جرایم خودرو ها اگر مربوط به سال 99 به قبل بوده به اصل خود برمی گردد و هزینه پارکینگ با تعرفه و نرخ مصوب سال 1394 محاسبه خواهد شد و همچنین می توانند جریمه های خود را تا یکسال بصورت قسطی پرداخت کنند، در این طرح هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری و عوارض آزاد راهی نیست و فعلا برای ترخیص خودرو معاینه فنی نیاز نیست.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص خودرو های بدون پلاک و پلاک مخدوش گفت: اینگونه خودرو ها و خودرو هایی که شیشه دودی دارند باید متوقف و اعمال قانون شوند، چون در صورت عدم برخورد زحمات همکاران ما را زیر سوال خواهند برد.

فرمانده ناجا در خاتمه در خصوص تامین معیشت کارکنان بیان داشت: هرچقدر می توانید نیاز های اولیه کارکنان را برآورده کنید، که مهمترین نیاز در این مرحله، تامین مسکن است. همچنین می بایست به خانواده شهدا، متوفیان و بازنشستگان توجه بیشتری گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1741

به "لزوم برخورد پلیس با خودرو های بدون پلاک و پلاک مخدوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم برخورد پلیس با خودرو های بدون پلاک و پلاک مخدوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید