معرفی غذاهای محلی بوشهر در فضای مجازی

به گزارش تاورنا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: همزمان با پویش مردمی در خانه بمانیم، غذاهای محلی بوشهر که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده اند، معرفی می شود.

معرفی غذاهای محلی بوشهر در فضای مجازی

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر، محمدحسین ارسطو زاده گفت: در این شرایط که مردم به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا در منازل خود حضور دارند، استفاده از ظرفیت بالای فضای مجازی می تواند راهگشا باشد. در کنار معرفی ظرفیت های استان در این فضا، فرصتی را هم برای مردم فراهم کردیم تا بیشتر با آثار ثبتی و فرهنگی استان آشنا شوند.

او به معرفی غذاهای ثبتی و محلی بوشهر در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: با انجام این کار هم به احیای دوباره میراث ناملموس فرهنگی می پردازیم و هم با سرگرم شدن در خانه به این پویش کمک می کنیم. همچنین مردم می توانند با پیشینه تاریخی این غذاها با مراجعه به اینستاگرام به آدرس bushehr-cthh و سایت این اداره کل به آدرس https://mirasbushehr.ir آشنا شوند و طرز تهیه آن ها را نیز یاد بگیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر شرح داد: تور گردشگری و مسابقات مجازی در ارتباط با سه حوزه تخصصی این اداره کل برگزار می شود. ساخت کلیپ های متنوع در راستای اجرای دستورالعمل های ستاد پیشگیری و معرفی جاذبه های فرهنگی و تاریخی ازجمله برنامه های ما در فضای مجازی است تا فضایی فراهم کنیم، مردم با در خانه ماندن بتوانند به مواردی که علاقه مند هستند دسترسی داشته باشند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 899

به "معرفی غذاهای محلی بوشهر در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی غذاهای محلی بوشهر در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید