موج بی سابقه گرما جان 500 نفر را در کانادا گرفت

به گزارش تاورنا، روزنامه گاردین با اشاره به موج گرمای شدید در بریتیش کلمبیا کانادا از کشته شدن 500 نفر در این استان خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال های گذشته سه برابر شده است.

موج بی سابقه گرما جان 500 نفر را در کانادا گرفت

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای این روزنامه انگلیسی، اخبار رسیده از استان بریتیش کلمبیا در کانادا حاکی از افزایش تعداد مرگ های ناگهانی مرتبط با گرمای شدید هوا است.

گفته می شود احتمالا نزدیک به 500 نفر در غربی ترین استان کانادا در اثر رکوردشکنی گرمای هوا جان خود را از دست داده باشند و این در حالی است که مقامات هشدار می دهند احتمال افزایش تعداد مرگ و میر به علت تداوم گرمای بی سابقه وجود دارد.

گاردین در ادامه نوشت: دیروز جمعه پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا خاطرنشان کرد که طی هفته گذشته 719 مرگ ناگهانی گزارش شده است که این تعداد سه برابر دوره مشابه در یک سال معمول است.

لیزا لاپوینت رئیس پزشکی قانونی این استان در بیانیه ای گفت: ما این اطلاعات را منتشر می کنیم، زیرا اعتقاد بر این است که گرمای شدید و بی سابقه در هفته گذشته عامل مهمی در افزایش تعداد مرگ و میر است.

این نهاد همچنین خاطرنشان کرد که به طور معمول در یک دوره مشابه نزدیک به 230 مرگ ناگهانی گزارش می شود.

لاپوینت افزود: پس از جمع آوری گزارش های بیشتر افزایش تعداد مرگ و میر های ناگهانی محتمل است، اما به علت عبور جبهه هوای گرم از سمت غرب به شرق شاهد فرایند کاهش تلفات خواهیم بود.

مقامات هشدار داده اند که احتمالا ماه ها طول خواهد کشید تا علت دقیق مرگ صد ها نفر از ساکنان مشخص شود، اما آن ها می گویند که گرما در افزایش تلفات، به ویژه در سالمندان نقش بسزایی دارد.

لاپوینت در بخش دیگری از بیانیه خود افزود: بسیاری از مرگ و میر ها در طول هفته گذشته در میان افراد مسنی رخ داده است که تنها در خانه های مخصوص نگهداری سالمندان با حداقل تهویه زندگی می کردند.

در این میان مقامات منطقه ای هم به علت عدم آمادگی لازم در مقابله با بحران آب و هوایی با نقدها بسیاری روبرو هستند. روز پنجشنبه، رئیس بخش خدمات فوریت های پزشکی استان بریتیش کلمبیا پس از اینکه بسیاری از مردم در میانه شدید ترین موج گرما مجبور شدند ساعت ها منتظر آمبولانس بمانند، عذرخواهی کرد.

همزمان محیط زیست کانادا خاطرنشان کرده است که جبهه هوای گرمی که منطقه ها وسیعی از شمال غربی اقیانوس آرام را پوشانده بود، در اوایل این هفته با ثبت دمای 103 درجه فارنهایت (40 درجه سانتیگراد) رکورد گرما را در سرزمین های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، یوکان و سرزمین های شمال غربی شکست.

این گرما تاثیر بسزایی در آتش سوزی های اخیر در بریتیش کلمبیا هم داشته است. گفته می شود دستکم دو نفر در آتش سوزی روز چهارشنبه که منجر به ویرانی یک روستا شد، جان خود را از دست داده اند.

به گفته مقامات این استان تا اواخر روز جمعه، 136 آتش سوزی فعال گزارش شده است و انتظار می رود با تداوم جبهه هوای گرم تا هفته آینده، آتش سوزی ها هم ادامه داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1749

به "موج بی سابقه گرما جان 500 نفر را در کانادا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج بی سابقه گرما جان 500 نفر را در کانادا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید