هشدار تهران به کانادا در پی فروش اموال مصادره شده ایران

به گزارش تاورنا، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران مصادره و فروش اموال ایران در کانادا را محکوم و آن را در تضاد با حقوق بین الملل توصیف کرد.

هشدار تهران به کانادا در پی فروش اموال مصادره شده ایران

از سفر با تور کانادا ارزان قیمت لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاست خارجی تاورنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اجرای حکم دادگاه کانادایی در فروش ساختمان های فرهنگی ایران در کانادا این اقدام را غیر قانونی و در تقابل آشکار با حقوق بین الملل دانسته و به شدت آن را محکوم کرد.

موسوی با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران در حفظ حقوق مردم خود با هیچ دولتی مماشات نمی کند، خواهان اعاده سریع این املاک و دارایی ها شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه هشدار داد در صورت عدم لغو این تصمیم غیرقانونی و جبران خسارات وارده، جمهوری اسلامی ایران منطبق با موازین بین المللی راسا نسبت به استیفای حقوق خود اقدام نموده و در این صورت مسئولیت تمامی عواقب آن بر عهده دولت کانادا خواهد بود.

منابع کانادایی از فروش ده ها میلیون دلار از اموال مصادره شده ایران در این کشور توسط دولت اُتاوا و پرداخت آن به عنوان غرامت به قربانیان ادعایی تروریسم در سراسر دنیا خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

یکی از این اموال فروخته شده، ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا بود به تنهایی به قیمت 26.5 میلیون دلار به یک شرکت ساختمانی از مونترال فروخته شد.

ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو نیز که ریاست آن برعهده یکی از مقامات سفارتخانه ایران در کانادا بود، به قیمت 1.85 میلیون دلار فروش رفت. علاوه بر فروش دو ساختمان مذکور، مبلغ 2.6 میلیون دلار نیز از حساب های بانکی ایران در کانادا برداشت و به آن قربانیان ادعایی پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 278

به "هشدار تهران به کانادا در پی فروش اموال مصادره شده ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تهران به کانادا در پی فروش اموال مصادره شده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید