پرتره سیاه قلم که پیکاسو از عشق پنهان خود کشید ، تابلوی 9 میلیون پوندی

به گزارش تاورنا، نقاشی پیکاسو از عشق جوانش که تا زمان مرگ آن را نزد خود نگه داشته بود، در حراج ساتبی به فروش می رود.

پرتره سیاه قلم که پیکاسو از عشق پنهان خود کشید ، تابلوی 9 میلیون پوندی

به گزارش تاورنا به نقل از گاردین، نقاشی سیاه قلمی که در حراج ساتبی لندن به فروش خواهد رفت، از ماری ترز والتر، معشوقه و مدل پابلو پیکاسو و الهام بخش آثار او در فاصله زمانی 1927 تا 1935 کشیده شده است. پرتره ای که پیکاسو تا زمان مرگ خود مخفی نگه داشته بود، برای نخستین بار به حراج گذاشته می شود. این نقاشی سیاه قلم متعلق به سال 1931، بر یکی از بزرگترین روابط قرن بیستم نور می تاباند. اثری که پیکاسو زمانی خلق کرد که هنوز این رابطه را پنهان می کرد.

هلنا نیومن، مدیر دپارتمان هنر مدرن و امپرسیونیست ساتبی می گوید: این حقیقتا یک جواهر و اثری بسیار زیباست. او از تکنیکی استفاده کرده است که به اثر صمیمیتی حیرت انگیز داده است. اثر سیاه قلم است و حالت دست های نقاشی طوری است که تماما او (سوژه) را در آغوش گرفته است. وقتی پیکاسو عاشق ماری 17 ساله شد، 45 سال داشت. اولیور پیکاسو پسر بزرگ پابلو پیکاسو معتقد است که دیدار ماری و رابطه عاشقانه آن ها بسیار روی پدرش اثر گذاشت و مثل تولدی دوباره برای او بود.

ماری ترز والتر معشوقه پیکاسو

او الهام بخش نقاشی ها، طراحی ها و مجسمه های پیکاسو بود که از قضا در زمره آثار بزرگ او قرار دارند. پرتره ای که قرار است در حراج ساتبی به فروش برسد، برای پیکاسو بسیار مهم و عزیز بود و او تا زمان مرگش آن را نزد خود نگه داشت. بعد از مرگ پیکاسو این نقاشی به پسرش برنارد رسید. صاحب فعلی اثر آن را در سال 1986 خرید و تا کنون در هیچ نمایشگاهی به نمایش گذاشته نشده است. اثر دیده نشده پیکاسو در 28 جولای در حراج ساتبی با قیمت تقریبی 6 تا 9 میلیون پوند فروخته خواهد شد.

ماری-ترز والتر متولد لو پرو-سور-مرن، فرانسه بود. او در سن 17 سالگی در ایستگاه راه آهن پاریس با پابلو پیکاسوی 45 ساله آشنا و وارد رابطه شد. پیکاسو در آن زمان همسری به نام اولگا خوخلووا داشت. با نمایش تابلوهایی با سیمای ماری-ترز، اطرافیان پیکاسو و از جمله همسرش اولگا به رابطه آن دو پی بردند. در 5 مارس 1935، ماری از پیکاسو دختری به نام مایا به دنیا آورد و اولگا پس از اطلاع، از پیکاسو تقاضای طلاق کرد.

نقاشی سیاه قلم از ماری ترز والتر

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1103

به "پرتره سیاه قلم که پیکاسو از عشق پنهان خود کشید ، تابلوی 9 میلیون پوندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتره سیاه قلم که پیکاسو از عشق پنهان خود کشید ، تابلوی 9 میلیون پوندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید