کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی تا گسترش مناطق تحت قرنطینه

به گزارش تاورنا، جدیدترین اخبار کرونایی اروپا از افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی روزانه در بسیاری کشورهای اروپایی و تداوم فرایند تشدید محدودیت ها و قرنطینه مناطق برای مهار این بحران خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی تا گسترش مناطق تحت قرنطینه

با ما سفر کنید و با بهترین تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی خود را نشان داده و نگرانی های زیادی را در بین مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

تشدید محدودیت ها در پاریس

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که در پاریس و مناطق بزرگی از حومه آن محدودیت ها برای مهار کرونا تشدید شده است. این خبر را شهردار پایتخت فرانسه گفت.

چین سفر مسافران از بلژیک و انگلیس را ممنوع نمود

کشور چین هم برای جلوگیری از شیوع مجدد کرونا برای سفر بسیاری شهروندان اروپایی به این کشور ممنوعیت ایجاد نموده است. بر اساس اطلاعات مقامات از چین فعلا سفرهای مسافران از کشورهای بلژیک و انگلیس به این کشور ممنوع شده است. سفارت چین در انگلیس این اقدام را به دلیل شرایط کرونایی فعلی ضروری دانست. سفارت چین در بلژیک هم این اقدام را آخرین راه حل دانست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کشور انگلیس با بیش از یک میلیون مبتلا به کرونا و حدود 48 هزار مرگ کرونایی به کشورهایی که بیشترین آسیب ها را از این بحران در بین کشورهای جهان دیده است تعلق دارد. بلژیک هم در حال حاضر بیشترین نرخ مبتلایان به کرونا در اروپا با توجه به جمعیت را دارد.

کشور چین اخیرا همچنین شرایط سفر برای بعضی کشورها از جمله آلمان، فرانسه و آمریکا را دوباره تشدید نموده است.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در آلمان

شمار مبتلایان روزانه در آلمان با 19990 نفر رکورد تازه ای را از زمان شیوع کرونا ثبت نموده است. این خبر را انستیتو رابرت کخ آلمان صبح پنج شنبه گفت. در عرض 24 ساعت گذشته 118 نفر هم در آلمان در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آلمانی ها در انتظار کریسمسی متفاوت و غرق در تنهایی

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که حدود نیمی از شهروندان آلمانی انتظار یک کریسمس در انزوا را با توجه به بحران کرونا دارند. این نظرسنجی که توسط انستیتو یوگو صورت گرفته نشان می دهد که 52 درصد شهروندان آلمانی می ترسند که خانواده ها به دلیل بحران کرونا مجبور باشند به صورت جدا و دور از هم کریسمس را جشن بگیرند.

396 مرگ روزانه در فرانسه

فرانسه هم از حدود 40558 مبتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده است. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت فرانسه در عرض 24 ساعت 394 نفر دیگر هم در این کشور در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کشور اسلواکی هم ممنوعیت ترددها برای مهار کرونا را تا 14 نوامبر تمدید می نماید.

تشدید محدودیت ها در لهستان

لهستان هم به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا قرنطینه و محدودیت های جدیدی را در دستور کار قرار می دهد. نخست وزیر لهستان این خبر را روز چهارشنبه اعلام نموده و تاکید نمود: این بحران همیشه بدتر می گردد، بنابراین ما باید قاطعانه واکنش نشان دهیم.

500 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

انگلیس هم با حدود 500 مرگ کرونایی در عرض 24ساعت بالاترین مرگ کرونایی روزانه از اواسط ماه می را ثبت کرد.

وزیر خارجه آلمان برای دومین بار به قرنطینه رفت

وزیر امور خارجه آلمان برای دومین بار از زمان شیوع کرونا به دلیل ارتباط نزدیک با فردی که تست کرونایش مثبت اعلام شده است به قرنطینه رفت.

یک عضو هیاتی خارجی که عصر دوشنبه در جلسه ای با هایکو ماس شرکت داشت به کرونا مبتلا شده است. این خبر را وزارت امور خارجه آلمان در برلین اطلاع داد.

اولین تست کرونای هایکو ماس منفی اعلام شده است. هایکو ماس، صبح روز گذشته در یک نشست کابینه شرکت نموده بود. بعد از برگزاری این نشست وزارت امور خارجه آلمان از ارتباط وزیر خارجه با یک فرد کرونا مثبت اطلاع داد.

ظهر روز چهارشنبه وزارت امور خارجه آلمان در پیامی توئیتری گفت که بیانیه مطبوعاتی ماس با همتای یونانی خود فعلا به تعویق می افتد. علاوه بر ماس، مایکل رات، معاون وزیر امور خارجه آلمان هم که در نشست دوشنبه شب شرکت داشت به قرنطینه رفت.

وزیر امور خارجه آلمان در ماه سپتامبر هم به دلیل ابتلای یکی از محافظانش به کرونا و ارتباط نزدیکی که با وی داشت به قرنطینه رفت.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در استونی و لتونی

آمار مبتلایان روزانه به کرونا در کشورهای لتونی و استونی هم رکورد جدیدی را به دست آورده است. نهادهای بهداشتی در لتونی از ابتلای 313 مورد جدید به کرونا و در استونی 208 مورد ابتلا اطلاع داده اند که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است.

شمار نیروهای ارتش آلمان برای یاری به مهار کرونا افزایش می یابد

وزارت دفاع آلمان هم از مشارکت 5350 نیروی خود در عملیات مبارزه با کرونا اطلاع داده و اعلام نموده که این نیروها در 247 نهاد بهداشتی آلمان مشغول فعالیت هستند. در مجموع ارتش آلمان حدود 15 هزار نیرو را برای عملیات یاریی در بحران کرونا در دسترس قرار داده است. اخیرا یکی از مقامات نظامی در این کشور اعلام نموده که ارتش آلمان هزار نیروی دیگر را برای یاری به مهار کرونا وارد عمل می نماید.

کرونا عامل کاهش درآمد بسیاری از شهروندان آلمانی

نتایج یک آنالیز بانک مرکزی آلمان هم نشان می دهد که بحران کرونا باعث فشار بر کیف پول بسیاری از شهروندان آلمانی و کاهش درآمد آن ها شده است. بیش از 40 درصد شهروندان آلمانی به دلیل این بحران و محدودیت های اعمال شده برای مهار آن دچار از دست رفتن درآمد و یا ضررهای دیگری شده اند.

لغو سفر ماکرون به اتریش

دفتر صدر اعظم اتریش از لغو سفر برنامه ریزی شده رئیس جمهور فرانسه به این کشور با موضوع حملات تروریستی اخیر به دلیل شرایط کرونایی وخیم این اتحادیه اطلاع داد.

سفر برنامه ریزی شده امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به وین به منظور مذاکرات با مقامات این کشور درباره حملات تروریستی اخیر به دلیل شیوع پرسرعت کرونا به تعویق افتاد.

دفتر صدر اعظم اتریش شب گذشته گفت که با توجه به شرایط کرونایی اروپا این ملاقات فعلا به تعویق می افتد. به جای آن مقرر شد اوایل هفته آینده یک ویدئو کنفرانس با موضوع مبارزه با تروریسم اسلام گرای افراطی برگزار گردد.

بیش از 27 هزار ابتلای روزانه در لهستان

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی لهستان در این کشور هم در 24 ساعت گذشته 27143 نفر به کرونا مبتلا شده که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از اوایل امسال میلادی بوده است. 367 نفر دیگر هم در این مدت زمان در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در جمهوری چک

در جمهوری چک هم شمار مبتلایان روزانه 15729 و بالاترین رکورد از زمان شیوع کرونا را بدست آورده است. 220 نفر هم در این دوره زمانی بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. جمهوری چک با 10.7 میلیون سکنه یکی از پر شیب ترین نمودارهای افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اروپا را دارد.

تشدید محدودیت ها در انگلیس

در انگلیس هم از روز پنج شنبه قرنطینه و تشدید محدودیت ها در بسیاری مناطق به منظور مهار کرونا اجرایی می گردد.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در اتریش

در اتریش هم شمار موارد ابتلای روزانه رکورد بالای 6211 نفر را به دست آورده و صدر اعظم اتریش هم درباره فشار بالا بر بیمارستان ها و کمبود تخت های مراقبت های ویژه برای بیماران ابراز نگرانی نموده است.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارهای رسمی کرونا همچنان با سرعت بالا در اروپا گسترش پیدا می نماید و تا به حال در فرانسه 1543321 نفر به کرونا مبتلا شده و 38647 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1356798 نفر به کرونا مبتلا شده و 38674 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 1099059 نفر به کرونا مبتلا شده و 47742 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 790377 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 39764 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 597453 نفر به کرونا مبتلا شده و 11029 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1295

به "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی تا گسترش مناطق تحت قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر مرگ های کرونایی تا گسترش مناطق تحت قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید