گودال حیرت انگیز آبی و رازهایی که درباره حیات فرازمینی فاش می کند ، موجودات عجیب و مرموز در آب عمیق

به گزارش تاورنا، دومین گودال آبی بزرگ جهان که در مکزیک کشف شده است، می تواند پنجره ای به اشکال حیات بیگانه باشد.

گودال حیرت انگیز آبی و رازهایی که درباره حیات فرازمینی فاش می کند ، موجودات عجیب و مرموز در آب عمیق

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سان، کشف یک فروچاله آبی بزرگ، جامعه علمی را حیرت زده کرده است. اگرچه دانشمندان انتظار ندارند که آن جا با موجودات فضای روبرو شوند، اما معتقدند موجوداتی که در آن فضای غارمانند زندگی می کنند، می توانند پنجره ای باز کنند به شکل های گوناگون حیات بیگانه.

دانشمندانی که در مرکز تحقیقات عمومی El Colegio de la Forntera Sur کار می کردند، می گویند که این فروچاله به احتمال زیاد عمیق ترین چاله آبی در منطقه است. حفره های آبی، غارهای دریایی عمودی هستند که در طول هزاران سال پس از عصر یخبندان تشکیل شده اند و اغلب ده ها متر عمق دارند.

آن ها همچنین به عنوان کانون داغ زیست محیطی شناخته می شوند که تنوع شگفت انگیزی از گونه های گیاهی و جانوری در آن ها یافت می شود. این غار غول پیکر زیر آب که به عنوان Taam Ja به معنی آب عمیق در زبان مایایی، شناخته می شود، حدود 274 متر عمق دارد. بیش از 7 متر بلندتر از بلندترین آسمان خراش در آمریکای جنوبی. این غار آبی بزرگ همچنین 44805 متر مربع مساحت دارد.

چاله های آبی ممکن است تصویری از زندگی هزاران سال پیش به ما ارائه دهند. همچنین ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد زندگی در سیارات دیگر در آن ها یافت شود. اگرچه این فروچاله بزرگ در سال 2021 کشف شد، اما اخیرا در مجله علمی معتبر Frontiers In Marine Science مستند شده است. این حفره آبی در مکزیک پس از حفره اژدها در دریای چین جنوبی که حدود 298 متر عمق دارد، عنوان دومین فروچاله بزرگ را به خود اختصاص داده است.

حفره های آبی شبیه چاله های روی خشکی هستند، با این تفاوت که پر از آبند و می توانند جانداران دریایی، مرجان ها و حتی کوسه ها را در خود جای دهند، اما اطلاعات کمی در مورد آن ها داریم، زیرا دسترسی به آنها فوق العاده سخت است.

بیشتر بخوانید:

  • درمان با قارچ جادویی مجاز شد؟ | اولین کلینیک های درمانی سیلوسایبین در آمریکا

درگاه های اسرارآمیز اولترامارین به جای اکسیژن با گاز کشنده سولفید هیدروژن پر شده اند، که باعث می شود ورود کاوشگران به آن ها بدون تجهیزات مناسب مرگبار باشد. تیم محققان مکزیکی از روش پژواک صدا برای محاسبه عمق این فروچاله استفاده کردند. محققان گفتند که Taam Ja یا آب عمیق، دارای شکل تقریبا دایره ای در سطح و اضلاع شیب دار با شیب های بیش از 80 درجه است که یک ساختار مخروطی بزرگ را می سازد.

از آنجایی که این شکاف به سواحل مکزیک و بلیز نزدیک است، کشف آن می تواند منجر به افزایش حیرت انگیز بازدیدکنندگان داخلی و خارجی شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1402 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2233

به "گودال حیرت انگیز آبی و رازهایی که درباره حیات فرازمینی فاش می کند ، موجودات عجیب و مرموز در آب عمیق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گودال حیرت انگیز آبی و رازهایی که درباره حیات فرازمینی فاش می کند ، موجودات عجیب و مرموز در آب عمیق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید