احتمال انتقال کرونا در فضاهای بسته صد درصد است، به تست منفی اعتماد نکنید

به گزارش تاورنا، خبرنگاران/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه یک فرد آلوده بدون علامت می تواند ظرف مدت دو ساعت یک فضای سربسته از ویروس پُر کند، گفت: در این فضا اگر ماسک نزنیم، احتمال انتقال کرونا صد درصد است.

احتمال انتقال کرونا در فضاهای بسته صد درصد است، به تست منفی اعتماد نکنید

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه روز گذشته 55 بیمار جدید مبتلا به کرونا را بستری کردیم، گفت: در حال حاضر حدود 300 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال 60 نفر وخیم است.

وی بهترین رفتار برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا را عدم سفر دانست و افزود: متاسفانه شاهد انجام زیاد مسافرت به گیلان هستیم و مسافران زیادی تعطیلات عید را برای سفر و دید و بازدید انتخاب نموده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، توضیح داد: افراد در فضاهای سربسته حتما ماسک بزنند، اما در فضاهای باز با رعایت فاصله 1.8 متری احتمال ابتلا به کرونا پایین است.

حیدرزاده، با بیان اینکه یک فرد آلوده بدون علامت می تواند ظرف مدت دو ساعت یک فضای سربسته از ویروس پُر کند، گفت: در این فضا اگر ماسک نزنیم، احتمال انتقال کرونا صد درصد است؛ البته با ماسک هم احتمال انتقال کرونا وجود دارد.

وی از مردم خواست به تست منفی کرونا اعتماد ننمایند و ادامه داد: این تست ها خطا دارد و نباید به دلیل منفی شدن تست دورهمی برگزار کنیم.

معاون علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم جدی دریافت کوچکترین علائم سرماخوردگی همچون سردرد و سرفه و گلودرد، متذکر شد: در صورت بروز علائم به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنید و به بیمارستان و اورژانس نروید، زیرا بار آلودگی آن بیشتر است. مراکز بهداشتی و درمانی 24 ساعته جوابگو هستند و از بیماران توضیح حال گرفته و هدایت لازم را ارائه می نمایند.

حیدرزاده، دورهمی های زیر 15 دقیقه را مناسب دانست و افزود: دورهمی ها حتما کوتاه همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد و حتی المقدور سالمندان حضور نداشته باشند. افراد دارای ریزفاکتورهایی مانند فشار خون و دیابت و نقص ایمنی نیز در صورت ابتلا به کرونا، شکل شدید بیماری را می گیرند و ممکن است منجر به مرگ گردد لذا در دورهمی ها شرکت ننمایند.

وی با بیان اینکه بهتر است دورهمی ها و دید و بازدید عید در فضای باز باشد، مطرح نمود: اگر در فضای بسته قرار گرفتید، پنجره ها را باز کنید تا هوا جابجا شده و احتمال بیمار شدن کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1540

به "احتمال انتقال کرونا در فضاهای بسته صد درصد است، به تست منفی اعتماد نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال کرونا در فضاهای بسته صد درصد است، به تست منفی اعتماد نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید