ارسال حبوبات فاسد شده آمریکایی به یمن

به گزارش تاورنا، مقام های جنبش انصارالله یمن خبر دادند که سازمان ملل اخیرا محموله 11 هزار تنی از حبوبات فاسد شده آمریکایی را به بندر الحدیده ارسال نموده است.

ارسال حبوبات فاسد شده آمریکایی به یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جنبش انصارالله یمن اطلاع داد که یک محموله بزرگ از یاری های مواد غذایی فاسد که سازمان ملل به بندر الحدیده ارسال نموده را کشف نموده است.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، گروه های مربوطه روز یکشنبه گزارش دادند که صدها محموله نخودفرنگی و حبوبات فاسد را کشف نموده اند. این یاری ها به وسیله برنامه غذای سازمان ملل تامین شده و مبدأ این محموله آمریکا و اوکراین بوده است.

بر اساس اعلام مقام های یمنی، این مواد غذایی به علت کرم زدگی قابل استفاده نبوده و تاکید نمود که این محموله از مواد غذایی فاسد 11 هزار تن بوده و طی سه محموله جداگانه به بندر الحدیده رسیده است.

ارسال 600 کانتینر مواد فاسد به یمن از ماه می

مقام های یمنی اعلام نموده اند که مجموع محموله هایی که از ماه می گذشته وارد یمن شده اما به علت فاسد بودن و غیر قابل استفاده بودن رد شده، به 600 محموله رسیده است.

ارسال این مواد غذایی فاسد در حالی صورت می گیرد که یمن از شش سال پیش تحت محاصره همه جانبه از سوی ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

از سوی دیگر، دولت نجات ملی یمن یاریهای انسان محبت آمیز عربستان سعودی را نپذیرفت.

ریاض به جای غذا و دارو، پشه بند به یمن ارسال کرد

جابر الرزاحی مدیر شاخه شورای عالی هماهنگی مسائل انسان محبت آمیز یمن گزارش داد که سرویسهای امنیتی در بندرگاه الحدیده، شش کانتینر پشه بند را توقیف کردند.

الرزاحی بعلاوه اطلاع داد که سازمان بهداشت جهانی این محموله را از مرکز ملک سلمان دریافت نموده است.

وی در انتقاد از این اقدام ریاض، گفت: اقدامات گمراه کننده سازمان بهداشت جهانی برای دریافت محموله پشه بند برای ملتی را محکوم می کنیم که با موشکها و جنگنده های سعودی کشته می شوند.

این مسئول یمنی خطاب به ریاض گفت: کسی که زنان و بچه ها یمن را می کشد و از غذا و داروی آنان ممانعت می نماید، نمی تواند هیچ یاریی به آنان بکند تا زندگیشان را نجات دهد.

الرزاحی از سازمان بهداشت جهانی خواست که تا یمن اقدامات لازم را برای از بین بردن این محموله انجام نداده است، آن را مرجوع کند.

وی بعلاوه از نهاد بین المللی خواست که به خاطر این رفتار، رسما از ملت و دولت یمن عذرخواهی کند.

این مسئول یمنی ضمن قدرداین از هشیاری نیروهای امنیتی بندر الحدیده در ضبط این محموله، گفت که عربستان سعودی تحت اسم یاری به ملت یمن، در پی اجرای طرحهای خصمانه خود است.

شش سال تجاوز همه جانبه ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن

عربستان سعودی ماه مارس گذشته پس از گذشت شش سال از تجاوز ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن، یک طرح ابتکاری برای برقراری آتش بس در یمن و زمینه سازی جهت اجرای مذاکرات با هدف دستیابی به حل سیاسی جنگ در این کشور، ارائه کرد.

عربستان سعودی که از ششم فروردین 1394 با ادعای کوشش برای بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد، اکنون پس از گذشت شش سال با وجود هزینه های سنگین این جنگ و تلفات جانی نظامیان این ائتلاف، برای برقراری آتش بس در یمن کوشش می نماید.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و تنها با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1824

به "ارسال حبوبات فاسد شده آمریکایی به یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال حبوبات فاسد شده آمریکایی به یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید